שלום כיתה א
שלום כיתה אצילום: Hadas Parush/Flash90

מי היה מאמין. חודשיים חלפו כמו חלום (בלהות?) ובעוד שבוע הילדודס חוזרים לגן ולבתי הספר (ישששש!).

איך ננצל את השבוע האחרון כדי להיפרד יפה מהחופש? איך נעזור לילדים להתחיל ברגל ימין את שנת הלימודים?

הנה שבע עצות שימושיות:

1. חזרה הדרגתית לשגרה

גם אם בחופש הם הלכו לישון נורא מאוחר בלילה והתעוררו רק בצהריים, מעכשיו חוזרים לשעות 'נורמאליות' יותר שמזכירות את לוח הזמנים של בית ספר. זה יקל עליהם את ההלם כשפתאום יצטרכו להתעורר ברבע לשבע ולהתארגן בזריזות כדי להספיק להסעה.

2. הכנת התיק לשנה הבאה

עברו על רשימת הספרים ועזרי הלימוד וודאו שלא חסר דבר. הכניסו לתיק מחברות חדשות וקלמר מצויד ורשמו על הכול שם כדי למנוע אבדות.

3. דברו על חששות ורגשות

שוחחו עם כל ילד בנפרד על הציפיות והפחדים משנת הלימודים החדשה ועל האתגרים העומדים בפניו. הקדישו תשומת לב מיוחדת למי שמתחיל שלב חדש: כיתה א'/ז'/ט' או למי שעובר לבי"ס אחר. אחד העוגנים שיכול לסייע הוא להציע לילדים לתאם מראש עם חבר/ה שילכו יחד לבית הספר וגם יישבו בכיתה זה לצד זה.

4. מפגש משפחתי מסכם

אספו את כל המשפחה וערכו ביחד סיכום נעים של מה עשינו בחופש הזה. הזמינו את הילדים להעלות זכרונות נחמדים. ניתן לפתוח את הטלפון ולהציץ יחד בכמה תמונות וסרטונים מהפעילויות שעשינו. אפשר גם לדבר על הציפיות והתקוות מהשנה שעומדת בפתח. חשוב שיהיה ברקע: קולה קר, אבטיח עסיסי, אפשר גם פיצה.

5. לגמור בהיי
אם עוד נותר לכם כוח (וכסף...) אפשר לסיים בגדול: אטרקציה משפחתית מרשימה שתחתום לנו את החופש בטעם טוב.

6. להיזכר בלימודים

מי שלכל אורך החופש לא נגע כלל בלימודים וכבר לא זוכר כמה צלעות יש למשולש, ייתכן שעכשיו קצת מאוחר להתחיל להיזכר. ובכל זאת שווה לפתוח את הספרים ולרענן קצת את הזיכרון במה אנחנו הולכים לעסוק השנה.

7. גישה נכונה ותפילה

אמצו גישה חיובית והדביקו בה את הילדים. שנה חדשה מביאה בכנפיה הזדמנויות חדשות. גם אם עד עכשיו היה פחות מוצלח, השנה הבאה יכולה להיות נפלאה ומליאת התקדמויות בכל התחומים.

וכמובן, לפנות לה' בתודה גדולה על החופש שעבר עלינו בשלום, ותפילה שיסייע לנו להצליח גם בימים שיבואו עלינו לטובה.

****

רוצים להגיע השנה למחוזות חדשים בתחום הרוחני, החינוכי והזוגי? מהרו לשריין מקום והירשמו לוובינר של מועדון ההורים של הרב יוני לביא וערוץ 7 בהשתתפות עם הרב יוני לביא, הרב אייל ורד ואילן והילה יפרח. ההרשמה ללא עלות.

יום רביעי כ' באלול (6.9) בשעה 21:00 בזום