גימנסיה הרצליה
גימנסיה הרצליהצילום: שלומי יוסף

סאלח דיאב, ערבי תושב שכונת שמעון הצדיק ואסיר משוחרר שהורשע בתקיפת יהודים על רקע לאומני וריצה עונש מאסר, ינאם בתחילת השבוע הבא באירוע פתיחת השנה של בית הספר "גימנסיה הרצליה" בתל אביב, במסגרתו גם 'יושק' מכתב סרבנות של תנועת 'נוער נגד דיקטטורה'.

דיאב, שבעבר פורסם בערוץ 7 כי הוזמן לשימוע במקום עבודתו ברשת 'מגה' לאחר שנודעו מעשיו כנגד יהודים, ירצה בפני תלמידים באירוע תחת הכותרת 'בצפר לדמוקרטיה', שיכלול בין היתר הרצאות של ארגונים וגופים שונים המזוהים עם השמאל הקיצוני, כמו 'שוברים שתיקה', בנק"י (ברית הנוער הקומוניסטי הישראלי) וארגון 'מסרבות', המעודד צעירים לסרב להתגייס לצה"ל.

מנכ"ל 'בצלמו' שי גליק שיגר מכתב לשר החינוך קיש בקריאה לבטל את האירוע, וכתב: "סאלח דיאב תקף מספר פעמים יהודים בשכונת שמעון הצדיק ורק לאחרונה בחודש יוני האחרון נעצר בגין תקיפה ברורה של יהודים, ואף הורשע בעבר בתקיפה וישב על כך בכלא. מדובר במחבל מורשע אין כל היגיון שמחבל מורשע ידבר בפני תלמידים. בעבר פורסם בערוץ 7 כי הוא זומן לשימוע לפני פיטורים ממקום עבודתו בסניף מגה בשל טענות להתנהגות אלימה שלו. אדם כזה ראוי לחנך את ילדי ישראל?".

"אני קורא לך להורות על ביטול ההפנינג ההזוי הזה. בנוסף הגיע הזמן פעם אחת ולתמיד לבדוק את ההתנהלות הזויה של מר דגני והאם הוא ראוי לנהל תלמידים. אני האדם האחרון בעולם בעד לפטר בנאדם אבל מדובר בדיני נפשות של חינוך ילדי ישראל", הוסיף גליק.

שר החינוך יואב קיש בחר שלא למסור תגובה.

ממשרד החינוך נמסר: המשרד יבדוק את התלונות והעובדות ויפעל בהתאם לאמצעים החוקיים העומדים לרשותו.

גם בגימנסיה הרצליה טרם הגיבו לדברים.