שרת התחבורה מירי רגב סיירה אתמול (רביעי) ברחבי השומרון עם ראש המועצה יוסי דגן. במסגרת הסיור ביקרו בגב ההר ובגוש מערבא במערב השומרון.

רגב סקרה את התקדמות העבודות לקראת פתיחת כביש עוקף חווארה וקיימה ישיבת עבודה מקצועית במנהלת גב ההר עם גורמי המקצוע במועצה אזורית שומרון בהם מנהל התחבורה במועצה רפי אביטל. השרה קיימה סיור עם יו"רים ישובי גב ההר ובברוכין קיימה פגישת עבודה עם יו"רים גוש מערבא וגוש קנה.

רגב סיכמה עם דגן על סיום סלילת כביש עוקף חווארה מיצהר עד ביתא עד חודש אוקטובר הקרוב, וסיום סלילת הכביש כולו עד דצמבר הקרוב.

לדבריה: "זו סגירת מעגל מרגשת עבורי, את סלילת כביש עוקף חווארה יזמתי בקדנציה הקודמת שלי במשרד התחבורה, ובעוד כחודשיים בחודש אוקטובר בעזרת השם יפתח כבר המקטע הראשון של הכביש ועד סוף השנה בחודש דצמבר הקרוב הכביש כולו. הנחיתי את גורמי המקצוע להאיץ את העבודות בקצב מהיר עוד יותר על מנת שהכביש יפתח עוד לפני המועד המתוכנן. זה כביש מציל חיים שמוסיף לתושבים ביטחון ובטיחות וחשוב למדינת ישראל ברמה הבטחונית, האסטרטגית והמדינית, ומקדם אותנו לקראת התכנית של מועצה אזורית שומרון ל "מיליון ישראלים בשומרון", כחלק מפרויקט "מחברים את ישראל" אנו מחברים גם את ההתיישבות היהודית ביש"ע כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

דגן הודה לשרה ואמר: "זו בשורה אדירה לתושבי יהודה ושומרון ולכל עם ישראל גם בהיבט הבטיחותי, גם בהיבט הביטחוני וגם בהיותו כלי משמעותי להגעה ליעד מיליון תושבים בשומרון. אני מודה לך השרה מירי רגב, את שותפה אמיתית של ההתיישבות בשומרון, ולשר בצלאל סמוטריץ, שסייע בכל הנושא התקציבי. אנחנו זוכים להוביל את סלילת הכבישים יחד כבר 6 שנים מאז שביתת הרעב על הכבישים העוקפים שגם שם עזרת לנו, מאז ההסכם אליו הגענו לאחר שביתת הרעב באוהל המחאה. כל נושא התחבורה ביו"ש מאז שחזרת לתפקידך כשרת התחבורה קיבל תאוצה משמעותית. אנחנו ביחד בדרך למיליון תושבים בשומרון!".

"בהזדמנות הזו צריך להגיד גם תודה רבה למשפחות השכולות וראשי הרשויות שיחד איתנו היו במאבק לפני 5 שנים בשורה אדירה!", אמר דגן.

ההכרזה מגיעה 6 שנים לאחר אוהל המחאה על הכבישים העוקפים אותו הוביל ראש מועצת שומרון יוסי דגן יחד עם ראשי הרשויות והמשפחות השכולות. בעקבות אוהל המחאה סוכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על סלילת כבישים עוקפים ביו"ש בהם כביש עוקף חווארה בעלות של 800 מיליון ש"ח.

רגב בסיור בעוקף חווארה
רגב בסיור בעוקף חווארהצילום: דוברות שומרון