יהודה ולד
יהודה ולדצילום: ערוץ 7

אני רואה את קמפיין הקריאה לממשלת אחדות שמנהלים כאן יועז הנדל ומתן כהנא בימים האחרונים ולרגע מתפתה להצטרף לאידיאל הגדול הזה, העטוף במילים יפות, שובות לב ונעימות לאוזן.

הרי באמת מי מאיתנו לא רוצה אחדות, אהבה, קירוב לבבות ואחים אנחנו. גם אנחנו רוצים זאת בכל ליבנו.

אבל אז אני נזכר שממשלת האחדות שהם מדברים עליה, שהם אפילו הקימו אחת כזו בקדנציה הקודמת, היא ממשלת אחדות של השמאל עם האחים המוסלמים בצירוף כמה עלי תאנה שהיו בעבר בימין, שהוקמה על יסודות של החרמת יותר מחצי העם - מצביעי נתניהו ציונות דתית והחרדים, ותוך הפניית עורף לערכים, לשותפים ולהבטחות הבחירות.

אני נזכר שמאחורי המילים היפות מסתתרת כניעה מוחלטת של הימין המהווה את הרוב בעם לשמאל ולערכיו, כי הרי כשהימין בשלטון זה לא אחדות וכשהשמאל בשלטון אז זו אחדות, אני מבין שאחדות אצל יועז הנדל ומתן כהנא זה בלי מאות אלפי מצביעי הציונות הדתית והימין האמוני.

מתן כהנא אמר בפירוש - אני מחרים את הסמוטריצ'ים והבנגבירים.

לשבת עם תומך טרור כמו מנסור עבאס, עם מרב מיכאלי, יאיר לפיד וגלעד קריב זה אחדות, אבל לשבת עם אופיר סופר משה סולומון ויצחק וסרלאוף זה לא אחדות כי הם קיצונים.

קורא, מבין, ולא יודע אם לצחוק או לבכות. האם יש מישהו שקונה את השקר הזה?

אז לא תודה. אנחנו רוצים אחדות אמיתית. אחדות של עם ישראל. ומזמינים כל מי שנאמן לערכים הלאומיים והציוניים להצטרף לממשלה הלאומית שנבחרה על ידי עם ישראל בבחירות דמוקרטיות לפני כמה חודשים.