השר לשעבר יועז הנדל תוקף בשיחה עם ערוץ 7 את התנהלותה של הממשלה אל מול גל הטרור ההולך ומתגבר וחושב שממשלת אחדות תוכל לפעול בצורה משמעותית יותר בנושא.

"לפני שנה, אלו שיושבים עכשיו בממשלה הפגינו והבטיחו שיחזירו את המשילות. בפועל אנחנו נמצאים עם כמות ההרוגים הגבוהה ביותר מאז האינתיפאדה השנייה", אומר הנדל.

הוא מציין שאת האצבע המאשימה צריך להפנות כלפי הממשלה כי היא זו שקובעת את מדיניות התגובה. "תמיד הממשלה היא האחראית. כשבאו אלי בטענות - הייתי אחראי על הטוב - וגם על הרע, אם אתה מקים 'ממשלת ימין על מלא', אז יש כאלה שמוכנים לשלם את המחיר, ובלבד מה שקרוי 'ימין המלא' יעשה את מה שמצפים ממנו - יתעסק במשילות, בהחזרת הריבונות ובמיגור הטרור הפלסטיני. בנקודות האלה הם נכשלים כישלון חרוץ".

הפיתרון, לדעתו, נעוץ בשינוי הרכב הממשלה. "מי שמזלזל באחדות בעם צריך להבין שזה אחד הכלים הכי חשובים שלנו ביכולת להתמודד עם הטרור. לכן הפתרון הפוליטי שלי הוא ממשלת אחדות בכל מחיר. כל מה שמעניין הוא איך עוצרים את הדימום בתוך עם ישראל. שביבי יעיף את הבן גבירים - גנץ ולפיד ישבו ביחד איתו לממשלת חירום זמנית - שתפעל למשך שנה או שנה וחצי עד לבחירות הבאות".

"אני משוכנע שאין ברירה אחרת. בלי ממשלת אחדות ציונית אתה לא מסוגל לטפל במשילות, לא מסוגל לטפל בשילוב החרדים, ולא בנושאים שחשובים לימין", הוא מוסיף.

לסיום התייחס הנדל להתגברות הפשיעה בחברה הערבית. "יש בעיית יסוד בחברה הערבית. אתה רואה מנהיגים של החברה שלא עושים כלום למענה ומעדיפים לבחור בבדלנות על פני השתלבות. אי אפשר לשנוא את השב"כ שעוצר מחבלים - ולבקש שהשב"כ יבוא ויטפל בתוך הפשיעה במגזר הערבי. הגיע זמן שגם בחברה הערבית יקחו אחריות. המשימה של ערביי ישראל היא להעמיד הנהגה אחרת. הם כל פעם יורים לעצמם ברגל".