בג"ץ דן היום (ה') בעתירות נגד הדחתו של יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, מישאל וקנין על-ידי השרים דודי אמסלם ושלמה קרעי. בהרכב יושבים השופטים יצחק עמית, יוסף אלרון ואלכס שטיין.

עו"ד גיורא ארדינסט, המייצג את יו"ר הדואר המודח מישאל וקנין, אמר במהלך הדיון בבג"ץ: חטאו הוא שהוא מונה על ידי השר הקודם, ולא היה מוכן לנהל את המקום כחברה לג'ובים. מדובר בניסיון פסול להביא לפיטורים פוליטיים אסורים, ופרקטיקה שכל תכליתה להביא למינויי מקורבים.

יצוין כי בראיון שנערך השבוע עם היו"ר בערוץ 7, טען וקנין בנוגע לדיון היום: "שם את יהבי על השופטים. יש שופטים בירושלים". בשאלה מדוע לדעתו פועלים כדי להדיח אותו, ענה וקנין: "כנראה שלא מצאתי חן בעיניהם. אני חושב שהייתי שותף לניקיון מאוד גדול שנעשה בחברת הדואר, וזה היה לצנינים בעיני גורמים פוליטיים שמקורבים לליכוד שקצת הזזתי להם את הגבינה והם ביקשו נקמה".

וקנין סיים את דבריו בראיון והבהיר: "באתי כדי להשלים משימה של הבראה והפרטה. עד לפני שישה חודשים במשך שלוש שנים החברה הפסידה קרוב לשני מיליארד שקל מכספו של הציבור, ברוך ה' בשני הרבעונים האחרונים החברה עברה לרווח. המשימה השנייה היא ההפרטה ואנחנו רוצים להשלים את המשימה הזו".

שר התקשורת שלמה קרעי תקף בחריפות את היועמ"שית שהתנגדה להדחתו של יו"ר הדואר: "היועצת המשפטית לממשלה הגדילה לעשות הערב בתשובתה לבג"ץ על הדחת יו"ר הדואר. 91 עמודים - מלאכת מחשבת של חרטוט, מנותקת מהמציאות שכל אזרח מרגיש יום יום".

"היועמ"שית לא קשורה לעניין, מנהלת רשות החברות לא מעניינת כאן, רק הציבור נוגע בדבר. אנחנו נייעל את השירות לציבור לפני, תוך כדי ואחרי ההפרטה, תהא אשר תהא החלטת בג"צ בחמישי הקרוב. כולי תקווה שהשופטים יבינו את אחיזת העיניים, את הזלזול במצוקות הציבור ואת קשר השתיקה של הקליקה ששומרת על עצמה בכל מחיר".