שבתי שביט
שבתי שביטצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ראש המוסד לשעבר שבתי שביט מובא למנוחות הבוקר (שישי) בבית העלמין מורשה.

ראש המוסד דדי ברנע ספד: "המוסד בהנהגתו זיהה את האיום האיראני בראשיתו. שבתי הוביל אותנו להישגים יוצאי דופן. גם לאחר סיום תפקידו במוסד המשיך לפעול למען מדינת ישראל".

ברנע הוסיף: "היה איש מבצעי בכל רמ"ח אבריו. נכח הרבה בשטח. הגימלאים סיפרו שהיה נפגש עימם בחו"ל כדי לדון על מבצע ולשמוע ממקור ראשון על פעילותם. נשמור על העומק, המסירות ואומץ הלב שלך, ועל תחושת השליחות שהותרת בכולנו. תודה לך".

שר הביטחון יואב גלנט ספד: "רבים מאזרחי ישראל אינם יודעים, וכנראה שגם לא יידעו לעולם עד כמה הם חבים לאיש המיוחד הזה, ולעשייתו המשמעותית ורבת-השנים, למען ביטחונה של מדינת ישראל".

גלנט הוסיף והתייחס למצב במדינה: "בימים סוערים אלו, כאשר שמם של המוסד, כמו גם של צה"ל והשב"כ נישא לשווא על ידי גורמים פוליטיים חסרי אחריות, חשוב שנשנן היטב לעצמנו, כולנו, כי המוסד, השב"כ וצה"ל - הלוחמים והמפקדים הם כלי המגן המקנה חיים למדינת ישראל ולאזרחיה".

הוא הוסיף: "גם בשעות מורכבות מוטלת על כולנו החובה לזכור כי אנשים אחים אנחנו וכי אחדותנו היא תנאי לקיומנו - ללא שותפות ואחדות ביננו, ללא כיבוד דעתו ותפיסתו של האחר יתערער המכנה המשותף הרחב".

שביט, הלך לעולמו ביום שלישי במהלך חופשה פרטית באיטליה בגיל 84. הוא היה ראש המוסד השביעי וכיהן בתפקיד בין השנים 1989 ל-1996.

לאחר פרישתו מהמוסד כיהן בתפקיד מנכ"ל מכבי שירותי בריאות והקים חברת אבטחה יחד עם איש העסקים יוסי מימן.