רועי שרון
רועי שרוןצילום: יוסף מזרחי/ערוץ 7

העיתונאי והכתב הצבאי של התאגיד רועי שרון סיפר על השינויים שחלו בו ובציונות הדתית כמגזר המיוצג בכנסת ומדוע מי שהיו פעם חבריו כבר לא בקשר איתו "בגלל מחלוקת פוליטית", זאת במסגרת שיחה עם נדב פרי בפודקאסט שפורסם לרגל צאת ספרו החדש 'ואנקמה'.

שרון הסביר: "אני חושב שמי שגדל בציונות הדתית, יש לו ערכים שהם הרבה יותר רחבים מאשר מה שהפך להיות היום מפלגת הציונות הדתית. אני גדלתי על ערכים אחרים ממה שהיום מייצגים סמוטריץ', אורית סטרוק או לימור סון הר מלך. זה לא אותם ערכים".

בשאלה אצל מי חל השינוי, רועי או המגזר, טען: "אני פחות ימין כי מה שנהיה מהימין זה לא הימין שהכרתי. אני לפעמים רוצה לדעת אם אני השתגעתי, או שהרבנים של המגזר וההנהגה של הציונות הדתית השתגעה, ואז אני חוזר לספר של אורי אורבך ורואה שאני כמעט באותו מקום. המגזר זז מאוד ימינה, ואני אפילו לא בטוח שנכון להגיד המגזר, זו ההנהגה של המגזר. פעם היה למגזר את אורי אורבך וזבולון אורלב, בנט, אנשים כאלה. היום אין אחד במפלגות שמייצגות את המגזר בכנסת שהוא אורי אורבך".

בהמשך התייחס לחברים מהעבר ינון מגל, אראל סגל ושמעון ריקלין, ואמר: "יכול להיות שהמחשבה שלי והתפיסות שלי והערכים שלי טיפה התחדדו מאז, אבל אני לא מאלה שגדלו בימין ועברו לשוברים שתיקה. אבל כל השיח הזה של ה'מה יפית' לפעמים הוא מצחיק אותי, לפעמים הוא מעציב אותי".

"כל החבורה הזו שהזכרת, פעם הם היו חברים והם היו עיתונאים, וזה עצוב. זה שהם נהיו פחות בני אדם וזה שיש לחלקם קצר בחוטים שאני לא מבין מאיפה הוא בא. אני זוכר את קלמן ליבסקינד לפני איזה שמונה שנים צועק עליהם באולפן של ערוץ 20 'ביבי שתה לכם את המוח עם קשית'. הם באמת הלכו לאיבוד. הסכסוך שנוצר או המחלוקת שנוצרה היא על רקע פוליטי".