זירת הפיגוע בשער שכם
זירת הפיגוע בשער שכםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (חמישי) 20 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי כספי על המחבל נאדיר דאר אחמד, תושב עיבווין צפונית לרמאללה לאחר שניסה לרצוח שוטר מג"ב לפני כשנה וחצי בעמדת בידוק בשער שכם מתוך מניע לאומני ואידיאולוגי.

על פי כתב האישום, המחבל נכנס לשטח ישראל, ללא אישור שהיה, הגיע לשער שכם, התיישב על מדרגות הרחבה התחתונה כחצי שעה ולאחר מכן, כשהוא מעורר את חשדם של השוטרים במקום, החל לעלות במדרגות לכיוון רחוב סולטאן סולימאן בסמוך לעמדת המשטרה.

בשלב זה החלו השוטרים במקום לתשאל אותו וביקשו ממנו להציג תעודת זהות. לאחר שניסה להתחמק משאלות השוטרים ואמר כי אין לו תעודת זהות, הורו לו השוטרים להיכנס לעמדת מג"ב לטובת בידוק מעמיק.

בעמדה הוא הוריד מעל גבו את התיק שנשא, התקדם מספר צעדים אל תוך העמדה, שלף במהירות סכין ממותנו ניסה לדקור את אחד הלוחמים שבתגובה הדף אותו לאחור באמצעות ידו.

לוחם אחר שהיה במקום זינק לעבר המחבל והשניים החלו להתקוטט תוך שהמחבל מנסה שוב ושוב לדקור את השוטר עד שהצליח לדקור אותו בעוצמה בצווארו.

לוחמים נוספים שהיו בעמדה ירו לעבר גופו של המחבל. גם לאחר שנורה המשיך לנסות ולפגוע בלוחם עמו התקוטט עד שנוטרל. כתוצאה מדקירת הסכין הלוחם הובהל לבית החולים במצב בינוני.

המחבל פונה לבית חולים במצב קשה. כתב האישום מייחס למחבל ביצוע שתי עבירות של מעשה טרור של ניסיון לרצח, החזקת סכין, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות וכניסה לישראל בניגוד לחוק.