השרה הודיעה שאין בכוונתה לסגת מהמינויים או להשהות אותם. משרד החינוך
השרה הודיעה שאין בכוונתה לסגת מהמינויים או להשהות אותם. משרד החינוךצילום: אוראל כהן, פלאש 90

משרד החינוך פרסם היום (ה') כי הפלטפורמה הטכנולוגית "InterVary" שנועדה ליצור חיבור בין כלל תלמידי ישראל, פרי פיתוחן של שלוש תלמידות האולפנה בקדומים, תחל לפעול כפיילוט במהלך שנת הלימודים הקרובה.

עופרי אורבך, תהילה מוסנזון ותהילה בן יוסף, שעלו השנה לכיתה י"ב באולפנת אמי"ת בקדומים, חשבו על איך להפוך את מערכת החינוך לרלוונטית יותר עבור התלמידים. לטענתן, תלמידים לא תמיד מוצאים את המקום לתחומי העניין שלהם, אם בגלל עומס הלימודים, המערכת או המסגרת עצמה.

התלמידות פיתחו פלטפורמה טכנולוגית בשם "InterVary" שנועדה ליצור חיבור בין כלל תלמידי ישראל. במסגרת זו, התלמידים מייצרים וצורכים תוכן אותנטי בכל תחום שירצו, וחולקים תחביבים, ידע ותחומי עניין.

InterVary הוא אתר פתוח לתלמידים לשיתוף תוכן, ותהליך הלמידה בו מתקיים אך ורק בין התלמידים עצמם ולא בין מורה לתלמיד. תוך שימוש במגוון סוגי למידה, האתר נועד להשיב לתלמידים את סקרנותם, לתת להם במה ומקום לביטוי עצמי, ואפשרות לשתף את תחומי העניין שלהם עם בני גילם.

כחלק מהפיילוט, החל משנת הלימודים הבאה, ישולבו שיעורי InterVary במערכת הלימודים במספר בתי ספר ברחבי הארץ. הפרויקט הוקם בעזרת החממה הדיגיטלית של משרד החינוך והיה חלק ממחזור א' של תכנית Start-Alpha, שמקדמת יזמות חינוכית בקרב תלמידים.