מיכאלי: "מוצדק להפגין נגד הרב לוינשטיין"ליגמן שחף תקשורת

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ מרב מיכאלי סירבה לגנות את ההפגנה הסוערת נגד ראש מכינת "בני דוד" בעלי הרב יגאל לוינשטיין אמש בתל אביב ואף אמרה כי ההפגנה נגדו מוצדקת.

מיכאלי הסבירה כי היא לא רואה בעיה בהפגנה מאחר והרב לוינשטיין הוא "אדם שמנסה בכל כוחו לפעול כדי להצר את זכויותיהן של נשים במרחב הציבורי, נאבק נגד זכותם של גברים לשרת במרחב נקי מנשים".

היא הוסיפה כי "כשהוא פועל מהישיבה שלו נגד צה"ל, נשים וליברליות במדינה דמוקרטית, באמצעות הכסף הרב שהוא מקבל מהמדינה, אף אחד לא מפגין נגדו".

לדבריה, "זה לא מעניין אותי שהפגינו נגדו, זה מוצדק להפגין נגד הרב לוינשטיין", אמרה בכנס של תנועת נאמני תורה ועבודה, קולך וארגון עתים.

ההפגנה מול ראש יהודימתן כהן ראש יהודי

מיכאלי גם דיברה על הפרדה מגדרית במרחב הציבורי ברקע הסערה סביב תפילת יום כיפור בתל אביב ואמרה: "הגרעינים המשיחיים היו תמיד, הכסף העצום עכשיו מאפשר להם לפעול את פעולתם האגרסיבית, להשתלט על הפרהסיה ולהחליט על אופיה של ישראל. הפרדה צריכה להיות מחוץ לחוק, אין הבדל בין הפרדה מגדרית לגזעית".

עוד הוסיפה כי "מחיצה באמצע דיזינגוף זה צלם בהיכל. לא צריכה להיות גם מחיצה בכותל. הכותל הפך לבית כנסת חרדי קיצוני וזו תעודת עניות למה שקורה במדינת ישראל".

בסרטונים שפורסמו נראים עשרות מפגינים כשהם תוקפים את הרב לוינשטיין בצעקות, בדחיפות ובמקלות דגלים ורק האבטחה סביבו מנעה מהמוחים מלפגוע בו.

בסרטון אחר נראים מפרידים שוטרים ומאבטחים בגופם בין הרב לבין המפגינים, ומחלצים אותו במהירות לתוך רכב.

לאחר שמחו והפריעו לרב לוינשטיין לעבור, המפגינים רדפו בקריאות אחרי מנכ"ל ראש יהודי ישראל זעירא.

הרב לוינשטיין הגיב הבוקר להפגנה: "הגעתי לראש יהודי בתל אביב, לחזק את ידידי ישראל זעירא. ישראל ויתר על חיים נוחים ובית פרטי ביישוב שהוא סביבתו הטבעית, ובא לגור בתל אביב, רק כדי להרבות אהבה ולחזק את הזהות היהודית. זה לא מפריע לכל מי שרוממות הליברליזם בגרונם לתקוף אותו", אמר הרב לוינשטיין.

הוא הוסיף, "מטרתי בתל אביב, כמו בכל הפעילות, שלי הייתה להמשיך ולהסביר את התהליכים, כדי שעם ישראל כולו יבין כיצד אנשים טובים נופלים להסתה ולשיסוי הפרוגרסיבי, ובשם השלום הופכים לתוקפניים כל כך. כך אמשיך ואעשה בעז"ה".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הביע זעזוע. "חזינו אמש מראה שנראה כאילו לקוח מתקופות אפלות בהיסטוריה היהודית. רב ואזרח דתי מותקפים באופן ברוטלי ע"י המון מוסת ואלים בגלל אמונתם. גנץ ולפיד שותקים וזה ייגמר בדם והדם הזה יהיה על ידיהם. דווקא היום אחרי המתקפות הפרועות והאלימות תומכים בראש יהודי. מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך".

ח"כ שמחה רוטמן אמר: "כצפוי, הבריונים שרודפים ומציקים, מקללים ומאיימים, בטענה של חופש הפגנה כנגד נבחרי ציבור, עברו לתקוף דתיים ברחוב, במופע של שנאת השונה והאחר, תחת דגלי הדמוקרטיה והשוויון".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "מקומם אותי כל פעם מחדש השפל אליו מגיעים מפגינים קיצוניים מהשמאל. כיצד הצליחו להפוך אירוע סליחות טהור ומאחד למופע של שנאה והסתה בוטה. המדיניות אותה התוויתי במשטרה היא אפס סובלנות כלפי אירועי תקיפה חמורים אלו".