הסיור הבוקר
הסיור הבוקרצילום: יחצ

בסיור שהוביל הבוקר (שישי) דובי שפלר, חבר מועצת אפרת ואחד המועמדים המובילים לראשות המועצה, בגבעת העיטם, שכונת העתיד של אפרת, השתתפו כ-150 תושבי אפרת.

התושבים שמעו סקירה על הרקע ההיסטורי של המקום ועל החשיבות האסטרטגית של קידום תכנון בניית השכונה, כמו גם על הניסיונות לבנות במקום שכונה זמנית לטובת בני ובנות אפרת.

כמו כן הוצגו האתגרים עימם מתמודדים אנשי החווה החקלאית במקום ששומרים על אדמות המדינה מפני השתלטות זרה.

בסיור השתתף ח"כ אוהד טל ממפלגת הציונות הדתית ותושב שכונת התמר באפרת שהדגיש בפני המשתתפים את החשיבות הלאומית של האחיזה בקרקע ופיתוח השכונה.

"משמח ומרגש לראות את כולכם כאן. מה שדובי דיבר, זה חזון אדיר לישוב אפרת, אבל לא רק לישוב אפרת, זה צורך אסטרטגי ממש למדינת ישראל, הצורך לחבר את הגוש המרכזי, המערבי, לגוש המזרחי. צריך להבין שהדבר הזה נמצא באיום אמיתי, רציני ומשמעותי", אמר טל.

טל התייחס גם להשתלטות הערבית בשטחי C הסובבים את אפרת, "אני לא יודע אם אתם יודעים, אבל כל הבניה שנמצאת ביציאה הצפונית של אפרת היא בניה בלתי חוקית בשטחי C, שטחים שלנו. בשבועות האחרונים סוללים שם כביש שמקיף את כל שכונת הדגן, מהיציאה הצפונית לשכונת העיטם, בכדי לקטוע את היכולת שלנו להתרחב וגם לחנוק את שכונת הדגן, כך שהצורך הוא אסטרטגי ומשמעותי".

במהלך הסיור ירדו המשתתפים לתוך אמת המים הקדומה שבמקום וערכו תצפית אל עבר השכונות הצפוניות של אפרת, ירושלים, מזרח גוש עציון וההרודיון.