חתן פרס ישראל ונשיא מוסדות "מגדל אור" הרב יצחק דוד גרוסמן ביקר הבוקר (שלישי) בכנף 1 של חיל האוויר בצפון הארץ על מנת לעודד את הטייסים, הטכנאים ואנשי הצוות שעובדים לילות כימים ולא נחים לרגע.

הרב המתין לכל מטוס שחזר מפעילות וכל טייס ואיש צוות שירד מהמטוס, הוא נישק וחיבק אותו וביקש להודות להם על עבודתם הקשה והקדושה שהם עושים.

בנוסף, חילק הרב מאות מטבעות ברכה לחיילים ולטייסים, מטבעות שאמורים לשמור עליהם, ובסיום המלחמה הם אמורים להעביר אותם לצדקה.

בחלוקות המטבעות, סיפר הרב לחיילים על כך שבמלחמת לבנון השנייה הוא חילק כ- 700 מטבעות לחיילי הצנחנים שחזרו כולם בשלום. "כך גם אתם שליחי מצווה, תלכו בשלום ותחזרו לשלום ולא תינזקו", אמר הרב בהתרגשות.

בסוף המפגש, מפקד כנף 1 אל"מ א', העניק לרב גרוסמן את התג האישי מהמדים שלו. "אני תמיד נוהג להעניק לדמויות משפיעות בחברה הישראלית דגלון של היחידה, אבל כאות הוקרה לעשייה שלך אני מבקש להעניק לך את התג האישי שלי", מחווה שגרמה לרב התרגשות.

במהלך דבריו לטייסים ציין הרב כי "מרגע היוודע האסון שניחת עלינו אנו עדים למאורעות המופלאים של אחדות ישראל. הבקשה היא שנשמור על זה – שלא רק בשעת צער נתאחד, שנהיה מאוחדים כל הזמן. להיות 'אחים לנשק' במובן היסודי של המילה- בלי שנאה בלי מחלוקת, לדעת להתווכח ולחשוב אחרת, אבל לדעת שרק אם אנחנו נהיה מאוחדים 'כאיש אחד בלב אחד' אף אומה ולשון לא תוכל לנו, אך אם נהיה מפרדים זו הסכנה הכי גדולה כפי שראינו מה שקרה".

רס"ן הרב משה קורקוס, רב כנף 1 אמר: "היה לנו לעונג ולכבוד לארח בכנף האחת את חתן פרס ישראל הרב יצחק דוד גרוסמן, ביקורו של הרב העניק למפקדים ולחיילים רוח ועוצמות להמשך הלחימה, התרגשנו מאד מהענקת מטבע לשמירה לכל חייל וחיילת בבסיס, כשראיתי את הרב מחבק ומודה לטייסים הגיבורים בבסיס התרגשתי, אין ספק שביקורו יהדהד שנים רבות קדימה".