ראש מועצת שומרון יוסי דגן החליט, לראשונה בישראל, להקים ביישובי השומרון צוותי תיגבור ישוביים נושאי אקדחים, אשר יתגברו ככוח נוסף את כיתות הכוננות האורגניות בישובים.

זאת, במקביל לחלוקת 300 רובי סער, אותם רכשה המועצה בתרומות בסך מיליוני שקלים מידידי השומרון מחו"ל, לטובת כיתות הכוננות בישובים,

חברי צוותי התיגבור הישוביים יקבלו מאות ערכות "רוני" שנרכשו ע"י מועצת שומרון בעלות של כחצי מיליון שקלים תרומת ידידי השומרון במיאמי וניו יורק.

"רוני" הוא התקן שהופך אקדח גלוק ל"דמוי רובה" - עם קת וכוונת, ומביא לדיוק, הגדלת טווח ירי ויכולת לחימה בשטח בנוי. התקני ה"רוני" מיועדים להקמת ציוותי התגבור שיעבו את מערך ההגנה ויעבו - ובפועל יכפילו את כיתות הכוננות בישובים.

ערכות ה "רוני" יוענקו השבוע, על פי רשימות צוותי התגבור הישוביים שהכינו הרבש"צים בכל ישוב לתושבים שלא גויסו בצו 8 אך הם בעלי ידע ויכולת בלחימה ונושאים אקדח ברישיון.

בשנים האחרונות ריכזה המועצה האזורית שומרון מאמץ ביצירת קשרים בחו"ל, הוציאה משלחות הסברה לקונגרס בוושינגטון, לפרלמנטים באירופה וקהילות יהודיות ברחבי העולם, ואירחה אותם לסיורים בשומרון.

בשלושת שבועות המלחמה קיים דגן "בליץ" הסברה מול הקהילות היהודיות עימם יצרה המועצה קשר בשנים האחרונות, ואכן היהודים מרחבי העולם פותחים את ליבם ותורמים מיליונים רבים לטובת חימוש כיתות הכוננות וחיזוק מרכיבי הביטחון בישובי השומרון.

"אנחנו עמלים במועצה האזורית שומרון, יחד עם הנהגות הישובים ועם צה"ל, על מוכנות - לעמוד ביחד באגרוף ברזל מול הנאצים הברברים, שקמו בעוטף עזה ורוצים לקום בכל מקום אחר במדינת ישראל. על מנת לעבות את מערך ההגנה ביישובים, אנחנו מקימים היום צוותי תיגבור ישוביים בכל יישובי המועצה האזורית שומרון. בנוסף לרובים שחולקו ע"י המועצה כתיגבור לרובים שחולקו ע"י צה"ל, רכשנו בעזרת ידידי השומרון מרחבי העולם, מאות התקני 'רוני' לאקדחים, על מנת לאפשר תיגבור לכיתות הכוננות ולכוחות הביטחון. אני מבקש להודות לידידי השומרון, ברחבי העולם ממיאמי, מניו יורק, מלונדון, מטורונטו, ממונקו, מפריז וממקומות נוספים, שנרתמו בשבועות האלה ומסייעים לנו במיליוני שקלים, כדי לרכוש רובים, תחמושת, 'רוני' לאקדחים, אמצעים לראיית לילה, ציוד משמעותי להגנה ואמצעים נוספים שאי אפשר לדבר עליהם - על מנת להגן, על מנת לבצר את הביטחון שלנו", אמר ראש המועצה.

הוא הוסיף, "אנחנו עומדים כחלק מעם ישראל בתיאום מלא עם כוחות הביטחון, כדי לתת את חלקנו, ככל שבידינו בהגנה על היישובים, בהרמת הרוח - ולהיות חלק מהניצחון של מדינת ישראל על האויב האכזר שקם עלינו. ביחד, מתוך אמונה, מתוך נחישות, מתוך עוצמה, ומתוך אורך רוח אנחנו בעזרת השם ננצח".