איילה חסון התרגשה בשידורכאן חדשות

המגישה בכאן 11 איילה חסון התרגשה במהלך שידור כשהתבשרה על שחרורה של החיילת אורי מגידיש משבי חמאס בעזה.

חסון סיפרה על קשר חם עם אמה של אורי, מגי, איתה שוחחה מספר פעמים מאז שמחת תורה.

"צה"ל שחרר חיילת שנחטפה", פתחה חסון את דבריה בשידור וביקשה לוודא מול עורכי התוכנית שהדיווח מדוייק ונכון.

היא הוסיפה: "הלב שלי פועם בהתרגשות, אני רוצה לחזור עוד ועוד. מגי מגידיש, הבת שלך שוחררה. אני לא מאמינה, זו התצפיתנית שנראתה בתמונה שידיה אזוקות".

התצפיתנית אורי מגידיש, ששירתה בנחל עוז ונחטפה לעזה, שוחררה הלילה במבצע צבאי. אורי חזרה לחיק משפחתה כשהיא בריאה. היא הוחזקה לבד בידי אנשי חמאס וחולצה תחת ירי - ללא נפגעים לכוחותינו.

מגידיש, שהוחזקה לבדה במהלך הפעולה, נפגשה גם עם הרמטכ"ל הרצי הלוי וראש שב"כ רונן בר, ותוחקרה על ידי גורמים צבאיים, ותתוחקר שוב בהמשך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בהצהרה מוקלטת: "אמש שיחררו כוחותינו משבי חמאס את טוראי אורי מגידיש. אורי נחטפה בבוקר השחור של ה-7 באוקטובר. ברוך שובך הביתה אורי. אני מברך את השב"כ ואת צה"ל על ההישג החשוב והמרגש הזה, הישג המבטא את המחויבות שלנו להביא לשחרור כל החטופים".

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לשחרורה של מגידיש בהצהרה ואמר כי "זו הוכחה נוספת ליכולת שלנו להגיע לחטופים, לחשיבות הפעולה הקרקעית ולמחויבות שלנו כלפי כל אחד ואחת מהחטופים". גלנט הוסיף כי הפעולה לשחרור מגידיש אושרה משום שלטענתו "חמאס פועל תחת לחץ". הוא הוסיף כי "אם לא נעשה דבר - נשב שנים ארוכות כשהחטופים לא איתנו".