השגריר ארדן עונד טלאי צהוב במועצת הביטחון
השגריר ארדן עונד טלאי צהוב במועצת הביטחוןצילום: דוברות

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, נאם הלילה (שלישי) בדיון החירום של מועצת הביטחון של האו"ם, שהתכנסה לדון בנושא המלחמה בעזה והמצב ההומניטרי ברצועה. המועצה התכנסה עקב בקשה של איחוד האמירויות.

ארדן, שענד טלאי צהוב עם הכיתוב "Never Again", תקף בחריפות את השתיקה המחרידה של מועצת הביטחון, לנוכח הזוועות שביצעו מחבלי חמאס הנאצים.

"כשסבא שלי וילדיו נשלחו לאושוויץ, העולם שתק. כשאשתו ושבעת ילדיהם נשלחו לתאי הגזים, העולם שתק. כשהגופות שלהם נשרפו לצד מיליוני תינוקות יהודיים, העולם שתק. היום אחרי שתינוקות יהודיים שוב נשרפו בחיים, מועצת הביטחון שותקת. חלקכם לא למדתם דבר בשמונים השנים האחרונות! חלקכם שכחתם למה נוסד האו"ם. אז אני אזכיר לכם.

"מהיום והלאה, בכל פעם שתסתכלו עליי אתם תיזכרו. תזכרו מה זה לשתוק למול הרוע. בדיוק כמו סבא וסבתא שלי, וסבים וסבתות של מיליוני יהודים, מעתה ואילך, הצוות שלי ואני נענוד טלאי צהוב על בגדינו. אנחנו נישא את הטלאי הצהוב בגאווה ובעוצמה, עד שהמועצה תתעורר ותגנה את הזוועות של חמאס. אנחנו נישא את הטלאי הצהוב כתזכורת לכך, שנשבענו להילחם כדי להגן על עצמנו NEVER AGAIN, זה עכשיו!"

השגריר השווה בנאומו את המנהיג העליון של איראן חמינאי להיטלר ואמר: "משטר האייתוללות הוא המשטר הנאצי של ימנו, חמינאי הוא הפיהרר העומד בראשו, והצבא שלהם כולל את חמאס, הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, חיזבאללה, החות'ים, משמרות המהפכה וארגוני טרור נוספים".

בנוסף מתח ארדן ביקורת חריפה על האו"ם ואמר: "נוכח שתיקת האו"ם, אויבינו קיבלו תעוזה. האנטישמים בכל העולם מרימים ראש. הם ראו שהמועצה הזו אפילו לא מגנה את הרוצחים הנאצים. הם ראו את העצרת הכללית של האו"ם מריעה למאמצים למנוע מאיתנו להגן על עצמנו. הם שמעו את מזכ"ל האו"ם מביע 'הבנה' לטבח הנאצי. זו הסיבה שאנחנו רואים היום את העלייה הקיצונית ביותר בשנאת יהודים, מאז חוקי נירנברג. האנטישמים קיבלו כוח. כעת הם יודעים ששחיטת יהודים שוב מתקבלת בעולם בשתיקה".

השגריר ארדן תקף את מועצת הביטחון של האו"ם: "אם המועצה הזו הייתה מתכנסת ביוני 1944, היא הייתה עוסקת בכמות הדלק שיש לנאצים ובמספר ההרוגים הגבוה שיש לגרמניה מול בריטניה. הייתם קוראים להפסקת אש עוד לפני שהרוסים השתלטו על סטאלינגרד".

בסיום דבריו הוא הבהיר: "עם ישראל חזק, אי אפשר לשבור אותנו, ואנחנו לא הולכים לשום מקום. רבים ניסו להשמיד אותנו, אבל אנחנו כאן כדי להישאר. ישראל תנצח, תרסק את חמאס ותשיב את החטופים".

יו"ר יד ושם דני דיין מתח ביקורת על חברי המשלחת לאו"ם שענדו טלאי צהוב במהלך דיון החירום של מועצת האו"ם. "הצטערנו לראות את חברי משלחת ישראל לאו"ם עונדים טלאי צהוב. מעשה זה מבזה הן את קורבנות השואה והן את מדינת ישראל. הטלאי הצהוב מסמל חוסר אונים של העם היהודי והיותו נתון לחסדי אחרים. כיום יש לנו מדינה עצמאית וצבא חזק. אנו אדונים לגורלנו. על הדש נשים היום דגל כחול-לבן, לא טלאי צהוב", כתב דיין בחשבון ה-X שלו.