יו"ר ועדת החוקה חבר הכנסת שמחה רוטמן הכחיש הבוקר (חמישי) את הדיווח של גיא פלג אמש לפיו אמר רוטמן כי דמם של הלל ויגל יניב שנרצחו בחווארה אדום יותר מאלו שנרצחו ב-7 באוקטובר.

"אתמול הופץ דבר שקר וניהלתי הבוקר שיחה עם בן משפחה פגוע מנרצחי שמחת תורה. כמובן שהדברים לא נאמרו מעולם, מעולם לא חשבתי, לא רמזתי ולא אמרתי שדמו של מישהו אדום יותר משל אחר", פתח רוטמן.

עוד אמר: "אני חושב שצריך להיות חסר אחריות וחסר רגישות לפרסם דבר כזה בעיקר אחרי שאמרתי שמדובר בשקר. וגם מדובר בהדלפה כביכול מישיבה סגורה, כך שגם אין הקלטה אז אני לא יכול להוכיח את זה אלא רק להגיד שהדברים לא נאמרו. אני אמרתי בצורה מאוד ברורה, אנחנו צריכים להיות מאוחדים ולנצח".

"אנחנו עוסקים פה יחד מהבוקר עד הערב קואליציה ואופוזיציה מגיעים להסכמות על חוקים שמאוד קשה לכל אחד מאיתנו להתפשר ולוותר על תפיסות עולמנו, לטובת האחדות והניצחון, גם לקואליציה וגם לאופוזיציה".

"אני אומר את זה ספציפית על הצעת חוק צריכת פרסומי טרור, שאני יודע שלחלק מחברי האופוזיציה היה מאוד קשה איתה והם התפשרו, וחלק מחברי הקואליציה היה להם דברים שהם רצו להוסיף וגם הם התפשרו כדי שלא נפגע בהסכמה. לאחדות יש ערך מאוד גדול".

"אני אומר שוב בצורה ברורה- אנחנו לא מבדילים ולא מבחינים בין דם לדם, אנחנו אחים, האויבים שלנו לא מבחינים בינינו, לנו אסור שנבחין ביננו לבין עצמינו ואנחנו צריכים ביחד לנצח את הרשע שקם עלינו".

הלילה הגיש רוטמן התראה לפני תביעת דיבה נגד חדשות 12 על פרסום פייק ניוז וייחוס ציטוטי כזב לאחר שבערוץ דווח כי בדיון עם נציגי משרד המשפטים ואנשי שב"כ אמר רוטמן כי "הדם של הלל ויגל שנרצחו בחווארה אדום יותר מהדם של הנרצחים בשבעה באוקטובר".

במכתב שנשלח לחדשות 12 ולכתב גיא פלג שהביא את הדיווח על ידי עורך דינו של רוטמן, אברהם משה סגל, נכתב: "מדובר בדברי דיבה מן החמורים ביותר שניתן להעלות על הדעת. לא זו בלבד שמרשי לא אמר את הדברים אלא שהוא אמר באופן מפורש, בדיון שנגע לשינוי מדיניות הפרקליטות מהימים האחרונים, שאילו זו הייתה נעשית קודם לכן ניתן היה להציל חיים רבים.

מרשי אמר שדמם של הנרצחים בפיגועי הטרור מהעבר היה בו כדי להצדיק את שינוי המדיניותו גם דמם אדום. בדיוק ההפך ממה שפרסמתם", נכתב.

בנוסף כתב עורך הדין סגל: "כידוע לכם היטב, מרשי איננו עוסק בימים אלה אלא במאמץ המלחמתי ובניצחון כוחות הביטחון במלחמה בה אנו מצויים. לצטט מפיו דבר שלא היה ולא נברא ואשר כל מטרתו הוא פילוג העם והכפשת שמו הוא מעשה שלא ייעשה".

בעקבות כך דורש רוטמן מחדשות 12 להסיר לאלתר את הפרסום הכוזב ולפרסם התנצלות במהדורה הקרובה בהיקף הפרסום הקודם. "היה ולא תפרסמו את ההתנצלות דלעיל לאלתר, הורני מרשי לפעול כנגדכם בכל האמצעים הנדרשים, לרבות בהגשת תביעה מתאימה לבית המשפט המוסמך וכן הגשת תלונה כנגד חדשות 12 והכתב במוסדות המוסמכים לכך".