יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירעניין אישי

יש לי תחושה, אחרי הנאום ההיסטרי של השייח הטרוריסט, שחזבאללה מכין לנו הפתעה מרה. מצפון תיפתח הרעה? הלוואי ואתבדה.

אלוף (מיל') גיורא איילנד הוא פרשן מקורי. עתה הפחיד אותנו בחלקו שבחים ללחימת החמאס והזהיר, כי הקים מתחת לעזה את היעד המבוצר התת-קרקעי הכי גדול בעולם. אכן, ארוכה ורבת מהמורות הדרך להשגת היעד המוצהר.

ככל שכוחותינו מעמיקים אחיזתם בצפון הרצועה, גוברת התמיהה איך עצמנו עיניים אל מול ההכנות של החמאס. אנחנו למעשה בנינו את כוחו, העברנו לו כספים, פתחנו מעברים לאלפי פועלים מעזה, העברנו מזון – ועוד האשימו אותנו במצור.

לפני כחצי שנה סיירתי לאורך הגדר המושקעת, שהוקמה להפרידנו אחת ולתמיד מהרצועה. גם אני האמנתי אז שהיא התשובה לכל ניסיונות החדירה של חמאס. אז האמנתי...

בלינקן הרעיף עלינו מילות חמלה בנוסח הבוס שלו ביידן. אבל גובר החשש שהאמריקאים מתכוונים לעצור בעדינו מלבצע את היעד הסופי – חיסול החמאס.

מעולם לא היה האו"ם לצד ישראל. אבל מזכ"ל האו"ם הנוכחי מתגלה יותר ויותר כאנטישמי ממש. חבל. הוא מפורטוגל, שאותה אנחנו אוהבים. אולי יש לשקול השבתו "להתייעצויות" של שגרירנו ארדן?

כפיר ביבס כבר שרוי עשירית מחייו בשבי. בן תשעה חודשים היה כנחטף עם אמו ואחיו, והוא עתה בן עשרה חודשים. אלהים, מה מצבו של התינוק הזה? עד מתי תימשך סאגת החטופים?

CNN מחריף את דיווחיו החד צדדים לטובת העזתים. ראיון ארוך הקדישה בשבת הכתבת הממוקמת בקטאר לאיזה מוסלמי מאוהיו, שאביו נצור ברצועה. משכיחים את הטבח ביהודים ואת החטופים הישראלים.

החמאס עלה לשלטון על-ידי הבוחרים ברצועה. כשצה"ל פוגע, בלית ברירה, ב"סתם אזרחים", עלינו לזכור שהם-הם שהעלו את החמאס, שהם מחנכים את ילדיהם לשנאת ישראל והיהודים.

כבר כשכבש החמאס את השלטון ברצועה, היו בתוכנו שהזהירו מפניו. חברי המנוח, ד"ר יובל ארנון-אוחנה, כתב עליו מאמר מלומד ב"האומה" 163: "יריב מר ונחוש קם לנו, חותר במוצהר לחיסול ישראל, יעדו הוא כל פלשתין מן הנהר עד הים". אנחנו איפשרנו למפלצת לגדול באין מפריע.

שוב חזר הדגל הכחול-לבן להיות הנס המאחד, לאחר שעד למלחמה הופקע לטובת הפגנות המחאה שכה שיסעו בנו ושרטטו לאויב תמונה מוטעית, כאילו נחלשנו ולא נוכל לעמוד בפניו.

הלב עם כל הלוחמים שלנו המכתרים את העיר עזה, ובהם גם לוחמי ההנדסה הקרבית. אחד מהם הוא נכדי הבכור. רק שישובו בשלום.