סמ"ר רועי מרום ורס"ר (במיל') רז אבולעפיה
סמ"ר רועי מרום ורס"ר (במיל') רז אבולעפיהבאדיבות המשפחות

הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בקרבות בצפון רצועת עזה: סמ"ר רועי מרום בן 21 מרעננה, מפקד כיתה בגדוד 906, ביסל"ח, שירת כלוחם בסיירת חרוב; ורס"ר (במיל') רז אבולעפיה בן 27 מרשפון, לוחם בגדוד 6863, חטיבה 12.

כמו כן לוחם במילואים מיחס"ם 5828 ואיש קבע מגדוד 605 נפצעו באורח קשה בקרבות בצפון רצועת עזה.

בנוסף, אתמול שני לוחמי צה"ל מגדוד 299, חטיבה 300 נפצעו באורח קשה כתוצאה מפגיעת טיל נ"ט סמוך למרחב נטועה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

קרוביו של רז אבולעפיה ז"ל שנפל בקרב בעזה ספדו לו: "תודה על הזכות להכיר אותך. העיניים שמדברות ומראות כמה טוב היה בך. היית גבר במלוא מובן המילה, החיוך היה אומר הכול; חבריו מהשירות הצבאי הוסיפו: "הוא היה בחור שקט שתמיד נמצא שם כשצריך אותו".

דובר צה"ל הודיע בחצות כי נציג הגיע לביתה של החטופה נועה מרציאנו (19), תצפיתנית בנחל עוז שחמאס פרסם אתמול סרטון שבו היא מופיעה. "ליבנו עם משפחת מרציאנו שבתם, נועה, נחטפה באכזריות על ידי ארגון הטרור חמאס. צה"ל, עם כלל הגופים, ימשיך ללוות את משפחת מרציאנו, כמו גם את כל משפחות החטופים והנעדרים", נמסר.

עוד צוין: "אנחנו פועלים בכל האמצעים המודיעיניים והמבצעיים כדי להשיב את החטופות והחטופים הביתה. נציג צה"ל הגיע לבית המשפחה והודיע להם על פרסום הסרטון. חמאס ממשיך להפעיל טרור פסיכולוגי ונוהג באופן לא אנושי, דרך סרטונים ותמונות חטופים, כפי שעשה גם בעבר".

בתוך כך הלילה נמסר כי זוהתה גופתה של ויויאן סילבר, פעילת שמאל מקיבוץ בארי שהוגדרה עד כה חטופה.

סילבר, שנרצחה על ידי מחבלי חמאס בקיבוץ במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר, ייסדה את תנועת "נשים עושות שלום" וארגון "אג'יק", והייתה חברת הנהלה ב"בצלם".

בארגון "אג'יק" ספדו לסילבר: "התפללנו במשך 38 ימים, מרגע שנותק עימה הקשר ביום שבת הנוראי של 7 באוקטובר, לסוף אחר. ויויאן, שייסדה את 'אג'יק' ובמשך שנים רבות הייתה למנכ"לית שותפה בארגון, ליוותה את הארגון ואת פועלו גם לאחר שעזבה, והייתה חברת הוועד המנהל שלו ופעילה בו עד יומה האחרון. היא הייתה אשת שלום ופעלה להשיגו באינספור דרכים. אנו שולחים תנחומים למשפחתה, לחבריה ולמכריה, ומבטיחים להמשיך את דרכה לשותפות ערבית-יהודית שוויונית וצודקת".