נועה מרציאנו
נועה מרציאנוצילום: באדיבות המשפחה

צה"ל הודיע כי התצפיתנית רב"ט נועה מרציאנו, בת 19, ממודיעין, שהופיעה אתמול בסרטון של החמאס אינה בין החיים ומוחזקת על ידי ארגון חמאס. צה"ל הגדיר אותה "חללת צה"ל חטופה בידי ארגון טרור".

נציג צה"ל הגיע לביתה של החטופה שהופיעה בסרטון והבהיר כי מדובר בטרור פסיכולוגי. "ליבנו עם משפחת מרציאנו שבתם, נועה, נחטפה באכזריות על ידי ארגון הטרור חמאס. צה"ל, עם כלל הגופים, ימשיך ללוות את משפחת מרציאנו, כמו גם את כל משפחות החטופים והנעדרים", נמסר.

"אנחנו פועלים בכל האמצעים המודיעיניים והמבצעיים כדי להשיב את החטופות והחטופים הביתה. נציג צה"ל הגיע לבית המשפחה והודיע לה על פרסום הסרטון. חמאס ממשיך להפעיל טרור פסיכולוגי ונוהג באופן לא אנושי, דרך סרטונים ותמונות חטופים, כפי שעשה גם בעבר".

גורם בצה"ל מסר כי ההכרזה על נועה כחללת צה"ל - בעקבות מידע מודיעיני ולא בעקבות הסרטון שפרסם חמאס.

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, הביע תנחומיו על מותה של נועה מרציאנו ז"ל: "הבשורה הקשה מכול. משפחת מרציאנו היקרה, אין די מילים לנחם אתכם על האובדן והכאב הנורא. בשמי ובשם כל תושבי מודיעין מכבים רעות אנו משתתפים בצערכם הכבד".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב "נרצחה בידי חוטפיה הנאצים הארורים ימ"ש. חיות אדם ללא שום צלם אנוש. מדינת ישראל תנקום את מותה של נועה מרציאנו הי"ד. כל מי שהיה שותף לחטיפה, בישירין ובעקיפין דמו בראשו".

מרציאנו תועדה בצילום שבו היא נראתה כפותה עם עוד שלוש חברות. כעבור כשבוע הודיעו למשפחה מהצבא כי היא נחטפה לרצועת עזה.

בשבוע שעבר הכריז צה"ל על מותה של רוני אשל, תצפיתנית ששירתה גם היא במוצב נחל עוז וגורלה לא נודע מאז הטבח בעוטף עזה ב-7 באוקטובר. אשל, בת 19 מצור יצחק, נעלמה במהלך מתקפת חמאס עם כמה מחברותיה לצוות. אחת מהן, אורי מגידיש, נחטפה לרצועת עזה ושוחררה לפני שבועיים במבצע של שב"כ וצה"ל.