יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירעניין אישי

בצפון כבר מתנהלת מלחמה. למראה ההרס ברצועת עזה, מחבלי הצפון אולי נרתעים מלהחריף את תוקפנותם. אבל חזבאללה כמו חמאס אינם רציונלים. אפילו איראן לא יכולה לעצור בעדם. לתחושתי, נסראללה מכין לנו גם הפתעה – יהיה המחיר ללבנון אשר יהיה.

זעקת משפחות החטופים מעלה הילוך בדרך לירושלים. המאבק שלהן הולך ומחריף – ואפשר להבין. האם יקיריהן בחיים? מה עובר עליהם? בריאים? גורם הזמן מגביר את הדאגה והזעם. הסבלנות פוקעת – ואפשר להבין.

"ביחד ננצח" – סיסמת הקרב המתנוססת על שלטי החוצות ובעמודי העיתונים. אכן היחד מתבלט בכל היחידות הלוחמות. אבל מה יהיה אחרי הניצחון? האם תתפרץ מלחמת אזרחים בתוכנו, תחליף את המלחמה בחמאס, לשמחת אויבינו?

סקרי ערוץ 12 ו"מעריב" משקפים כמובן את היום שבו נעשו, אבל בוודאי המגמה ברורה. האם תנועת הליכוד מתחילה עכשיו את תהליך צניחתה שכמותו עבר על מפלגת העבודה המפוארת עד שהתאיידה כליל?

הנשק הסודי החדש שנתגלה אצל המחבלים המפלצתיים הוא – התמר. חמאס סמך על מצבורי התמרים לצד האמל"ח שהביא עימו לביצוע משימותיו הרצחניות, והוציא שם רע לפרי המתקתק.

בן 22 וכבר סיים את חייו. בגבורה, בתעוזה, בלחימה למען הגנת העם והמולדת, וכדי לשים קץ לחמאס. זהו סרן אסף מסטר ז"ל, בן בחן בעמק חפר, שנפל בעזה. לא יכולתי שלא לחשוב בעת ההלוויה: במה זכיתי דוקא אני, שעברתי את כל מלחמות ישראל, להגיע לגבורות?

קיבוץ בחן הוא ישוב קהילתי, נושק לגדר ההפרדה מול טול-כרם הפורעת. עדיין אפשר לראות במורדותיו המזרחיים עמדות ירי שמהן התגוננו ראשוניו כנגד העיראקים שפלשו לארץ-ישראל בתש"ח. חללים נפלו מקרבו. עברו 75 שנה, ובחן שוב משלם במחיר דמים.

למרות האנטישמיות הגואה באירופה ואמריקה, ישנם ישראלים שעדיין מחפשים שם שקט ושלווה מעבר לים. בביקור ניחומים אצל משפחת חבר שהלך לעולמו, שאלתי היכן אחיו. עזב לפורטוגל – סיפרו לי. מדינה שהוציאה מתוכה את מזכ"ל האו"ם האנטישמי.

באתרי מכירות באינטרנט מציעים בין השאר עיתונים ישנים ממלחמות ישראל הקודמות. מי שטרם עשה זאת, כדאי לו לצבור את עיתוני המלחמה הזאת. מי יודע מה יהיה ערכם בעוד כמה עשורים...

בתי פגשה את ממציא כיפת הברזל, דני גולד הנערץ. "למה לא להחליף את השם לכפת זהב?" – שאלה אותו. לבן שלה הציעה להצטלם עם גולד. הילד סירב. "שאלת אותו אם הוא רוצה להצטלם אתי?" – הגיב החכם בן 7. ילד זהב.