ייעוץ בנושא הלוואות
ייעוץ בנושא הלוואותצילום: istockphoto

אילו סוגי אשראי, דרכי מימון והלוואות ייחודיות שונות זמינים כיום עבור כולנו כאן בארץ? להלן כמה אפשרויות מימון עיקריות ואטרקטיביות שכדאי לכולם להכיר, במיוחד במידה ואתם זקוקים לקבלת אשראי חדש בקרוב:

הלוואה לכל מטרה

אחת הקטגוריות שניתן למצוא כיום במחלקות ההלוואות של כמה וכמה מהבנקים הגדולים היא זו של הלוואה לכל מטרה. הרעיון הוא כי לא מדובר בהלוואה הניתנת אך ורק בעבור מטרה מסוימת ומוגדרת, דוגמת הלוואות למימון רכב, למשל. במקרה של הלוואה לכל מטרה, אתם יכולים לקבל במהירות ובקלות יחסית את הכסף עבור כל מטרה שהיא (למשל). זה יכול להיות מימון של לימודים לילד, יציאה לחופשה משפחתית בחו"ל, סיוע ברכישת נכס, קניית רכב חדש וכל סיבה סבירה אחרת העולה על הדעת. כך, גם אם המטרה שברצונכם לממן אינה נופלת בדיוק תחת ההגדרות המדויקות של הבנק עבור הלוואה ייעודית מסוימת, עדיין תוכלו לקבל את הכסף בלי יותר מדי סיבוכים או מאמצים.

הלוואות ייעודיות

בניגוד להלוואה לכל מטרה, מציעים הבנקים כמובן גם הלוואות ייעודיות. כאמור, דוגמאות לכך הן הלוואות ייעודיות למימון רכב, משכנתא (הלוואה לרכישת דירה או בית), אשראי לקידום העסק ואף אשראי סולרי להתקנת מערכת סולארית ביתית וכו'. במידה ואתם מוצאים קטגוריה בה הבנק מציע הלוואה ייעודית עבור הצורך הספציפי שלכם, לרוב תהיה זו אופציה משתלמת יחסית.

הלוואה מהירה

סוג נוסף של אשראי שהפך להיות זמין עבור כולנו בשנים האחרונות הוא אשראי מהיר ומיידי. הלוואות מהירות, כפי שמציעים אותן חלק מהבנקים הגדולים, הן כאלו הניתנות בתוך פרק זמן קצר במיוחד (לפעמים ימים ספורים) ובהליך יחסית פשוט, קל ונוח. הלוואה מהירה מאפשרת למשל לנצל הזדמנויות עסקיות מידיות עבורן צריכים אשראי, להימנע מכניסה לחובות והריביות הנלוות אליהם ועוד. את ההלוואות הללו, המכונות גם "אשראי ברגע", ניתן במקרים מסוימים להתחיל ולהחזיר רק כמה חודשים טובים לאחר שמקבלים את ההלוואה בפועל, כמו גם תנאים נוחים נוספים המאפשרים לקבל אשראי במהירות ולהשתמש בו ביעילות כבר בשבועות ובחודשים הקרובים.

הלוואה דיגיטלית

קטגוריה זו נוגעת לפן הטכני של בקשת וקבלת ההלוואה. מימון דיגיטלי ובפרט הלוואות דיגיטליות שמציעים כיום הבנקים מאפשרים להגיש את הבקשה כולה אונליין ולקבל עליה אישור ותשובה בתוך כמה ימים, הכל אונליין. זה מונע מאיתנו את הצורך להגיע לסניף הבנק בעצמנו והופך את התהליך כולו להרבה יותר נוח, פשוט, מהיר וקל.