בית ספר נעול. אילוסטרציה
בית ספר נעול. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

עיריית ירושלים הודיעה כי על פיטוריהם של שני עובדים ערבים שהועסקו בבית ספר ממלכתי דתי בשכונת גבעת מרדכי בירושלים.

השניים, שמועסקים מטעם עיריית ירושלים על ידי קבלן חיצוני, השחיתו את דגל ישראל של בית הספר, הדליקו את המחשבים בכיתות והפעילו מוסיקה ערבית בזמן שתלמידים הגיעו ליום הלימודים.

על פי החשד השניים גם אחראים על סתימה בביוב של בית הספר באמצעות ספרי לימוד של תלמידים. ההורים טענו כי אחד מהם אף אותר באחד הבקרים וסירב להציג למנהל בית הספר תעודת זהות.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, שקיבל את פניית ההורים כתב לעיריית ירושלים כי מדובר בסיכון חיי אדם ויש לנקוט בצעדים חמורים נגדם. לאחר האירועים קיימה הנהלת בית הספר ישיבה מיוחדת עם עיריית ירושלים כדי לבטל כליל את החוזה עם חברת הניקיון.

מעיריית ירושלים נמסר "באירועים המתוארים היו מעורבים שני עובדי ניקיון – ושניהם פוטרו לאלתר. כנגד קבלן הניקיון ינקטו הצעדים הנדרשים. לכל קבלני הניקיון ישלח מכתב לרענון הכללים והנהלים של עובדי הניקיון במוסדות החינוך.

עיריית ירושלים רואה בחומרה רבה את האירועים ותמשיך לנקוט בהחלטיות כלפי כל גילוי של הסתה, תמיכה בטרור ופגיעה בסמלי המדינה וברגשות הציבור".

נזכיר כי בראיון באולפן ערוץ 7 אמר ראש העיר משה ליאון כי העירייה פועלת רבות למגר אירועים כאלה והדגיש "לא כל הערבים הם חמאס, בטח לא תושבי ירושלים. יש בירושלים חמאס, אבל הוא קטן מאוד. מה שאנחנו עושים בכל השנים האחרונות הוא להקטין את כוחם מאוד. שאר תושבי ירושלים רוצים לחיות בשקט ומתנגדים לאלימות ומעוניינים בפרנסה. יחד עם ההיגיון הזה ויחד עם מחוז ירושלים של המשטרה אנחנו לא מאפשרים הפרות סדר וגילויי שמחה. עוצרים את תחיית הפרות הסדר והמשטרה נוקטת ביד קשה מאוד".