חיילת באמ"ן, ארכיון
חיילת באמ"ן, ארכיוןצילום: דובר צה"ל

קצינה זוטרה ביחידה 8200 התריעה במהלך השנה האחרונה בפני מפקדיה על האפשרות של אירוע חדירה המוני מרצועת עזה בדומה למה שהתרחש בשמחת תורה, כך פורסם הערב (חמישי) ב-N12.

בתגובה, מפקדיה לא עשו דבר ואמרו לה: "את מדמיינת".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל פועל ונלחם בימים אלו, בארגון הטרור הרצחני חמאס ברצועת עזה. כלל המפקדים והחיילים ממוקדים במשימה זו בלבד, כדי להשלים את מטרות המלחמה".

"לאחר סיום המלחמה ייערך תחקיר מפורט ומעמיק בנושא לבירור הפרטים עד תם".

בסוף השבוע שעבר נחשפו בחדשות 12 עדויות של תצפיתניות שבמשך חודשים התריעו שוב ושוב על שינויים שהן רואות בשטח שדורשים התייחסות מיוחדת והנפת דגלים אדומים.

לטענתן, הן סיפרו למפקדיהן שיש אימונים, חריגות והכנות סמוך לגבול.

בין היתר הן תיארו איך יותר ויותר אנשים שלא פקדו את האזור הזה פתאום מגיעים אליו, איך חקלאים שהיו מגיעים יום אחר יום לעבד את השדות פתאום לא מגיעים למקום ומתחלפים באחרים, ובעיקר שהן מזהות תכונה אחרת.

אותן תצפיתניות החליטו להתריע בפני אחד המפקדים הבכירים בגזרה וזו התגובה שקיבלו ממנו: "אני לא רוצה לשמוע עוד פעם על השטויות האלה. אם שוב תציקו עם הדברים האלה, אתן תעמדו למשפט".

בנוסף, דווח כי תצפיתניות שמשרתות סמוך לגבול, שאיבדו חברות שנרצחו או נחטפו, לא מקבלות ליווי צמוד של פסיכולוגים מטעם הצבא.

עוד דווח כי לאחרונה הוצבה בפניהן הדרישה הבאה, סוג של תנאי בלתי אפשרי: "או שתחזרו בתוך שבועיים לתפקיד, או שתחתמו ויתור ותעברו לתפקיד אחר".