בגיל 3 הפכה הילדה אביגיל עידן לסמל האכזריות של ארגון הטרור הרצחני חמאס - יומיים אחרי שיום הולדתה הרביעי צוין בשבי, היא סוף-סוף בדרך לישראל.

הילדה שנחטפה לעזה עם הגר ברודץ' וילדיה, חוזרת לארץ אחרי 51 יום בשבי חמאס - אבל את הוריה היא לא תראה עוד.

אביה, צלם ynet רועי עידן, תיעד את חדירת המחבלים לכפר עזה בדקות הראשונות של מתקפת הפתע, לפני שנרצח עם האמא סמדר.

אביגיל הקטנה ברחה מהמחבלים מכוסה בדם של האבא רועי, והשכן אביחי ברודץ' שזיהה זאת רץ אליה, אסף אותה לביתו והציל אותה. הוא קפץ לכיתת הכוננות, וכשחזר הביתה גילה כי אשתו, ילדיו ואביגיל נחטפו.

אחיה של אביגיל, מיכאל (9) ועמליה (6), הסתתרו במשך 14 שעות בארונות הבית ושרדו את הטבח. היום הם יפגשו לראשונה מאז ה-7 באוקטובר את אחותם הקטנה.

כרמל עידן, סבה של אביגיל בת ה - 4 אמר "יש לנו בלב שמחה שלאט משתחררת. שמחה מהולה בעצב, הבן שלנו ואשתו נרצחו. אנחנו בחרנו בחיים, יש לי הרבה תוכניות להנציח את רועי וסמדר".

אלה מור דודתה של אביגיל עידן: מתרגשים, היא צריכה את הזמן שלהמטה החטופים

דודתה, אלה מור, פרסמה הצהרה בה אמרה: "אנחנו נורא מתרגשים ומחכים לה. אני רוצה להגיד תודה לכל המדינה שתומכת, אוהבת ועוטפת אותנו ואותה, אבל חשוב לי להגיד שלגולי יש משפחה, היא צריכה את הפרטיות והיא צריכה את הזמן והשקט אז בבקשה בלי תקשורת כרגע. בלי טלפונים, בלי לצלם אותה. בינתיים תנו לה את הזמן שלה".

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת לאחר שחרורה של אביגיל עידן.

"אביגיל שוחררה. היא חופשיה וכבר נמצאת בישראל ובטוחה. היא הייתה בטראומה נוראית - אימה ואביה נרצחו לנגד עיניה. הלוואי והייתי יכול להיות נוכח ברגע השחרור", אמר ביידן.

הוא הוסיף, "אנחנו מצפים שחטופים נוספים בעלי אזרחות אמריקנית ישוחררו על ידי חמאס".

"אשוחח עם נתניהו בקרוב, נמשיך להיות בקשר אישי כדי לוודא שהעסקה מיושמת במלואה. המטרה שלנו היא להמשיך את הפסקת האש ולשחרר את כל החטופים", ציין ביידן.