יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירעניין אישי

1. על הדשא בפארק האשקלוני מעגלים-מעגלים של משפחות החובקות את בנם החייל שיצא להתרעננות. גם אנו פוגשים לראשונה מזה חמישה שבועות את נכדנו. ההתרגשות והדמעות מרובות. יואב נראה טוב, גברי, מאופק, שקול, ערוך ומוכן לכניסה מחודשת ולהמשך הלחימה. החיבור לשעה קלה עם ההורים והאחות, עם החברה ועם הסבים, טוען באנרגיה מחודשת אותנו ואותו.

2. בינתיים הוא וחבריו כבר נכנסו לעזה, להשתתף בשלב השני של המלחמה, ודופק הלב שוב מואץ...

3. אחרי שבוע שלם של שקט יחסי, שוב נפגשנו עם שני זוגות שכנינו הטובים. כמובן – במיקלט השכונתי, בהישמע קול האזעקה, שהפעם נתארך מתמיד ונשמע מאיים מתמיד.

4. בניגוד לרבים בשכונתי, אני דווקא מחבב מאוד את התנים, המייללים בלילות מתחת לחלונות בתינו. אבל לפעמים מתבלבלים לשנייה בין יללותיהם לבין צפירות האזעקה.

5. רק בת 25 והיא כוכבת השידורים של ערוץ 13 ואולי גם של כל הערוצים. זוהי מוריה אסרף וולברג, כתבת מדינית, ידענית, רהוטה, מהימנה. לצווארה היא עונדת תליון של ארץ ישראל (המערבית). ומי דרש ממנה להסירה? מנהל תיכון תל-אביבי פרו-פלסטיני, רם כהן. תשובתה לו: "אני כתבת ציונית במדינת היהודים, שעובדת בכלי תקשורת ציוני".

6. ערוץ 12 הפך בלילות שבת לזירה של רוטוויילרים נשכניים, לתקוף את קורבנם השבועי – בנימין נתניהו. השלושה הם: אמנון אברמוביץ, גיא פלג ונועם תיבון. ה"מודרייטור" דני קושמרו מלקק את האצבעות. וישנו גם רביעי - בן כספית, אלא שהוא נושך ללא מעצורים מעל דפי "מעריב". אז מה הפלא שנתניהו היה רוצה שגם ערוץ 14 יפעל בשבת?

7. הישראלים כמעט אינם יודעים מה מתפרסם בתקשורת הערבית, אילו דברי שיטנה נגדנו ונגד ארה"ב. למשל, ב"אל אהראם" המצרי כתב עבד אל-מוחסן סלאמה, כי "ארה"ב היא נאצית יותר מהיטלר ושופכת דמים יותר". את הנשיא ביידן כינה "איש הדמים". טוב, במצרים הרי שורר חופש הביטוי.

8. כל ביקור כאן של שר החוץ בלינקן צריך לעורר דאגה. הלחץ עלינו גובר מצד הידידה הגדולה ביותר שלנו, כי לחץ הבחירות הקרבות באמריקה מדאיג את הנשיא ביידן. חיבוקו למדינת ישראל אינו מקובל על רבים במפלגתו הדמוקרטית.

9. ח"כ דני דנון מנצל היטב את כושר הביטוי שלו להרבות ולהופיע באולפנים. ממש אמיץ. למעשה הוא כמעט היחיד בסיעת הליכוד שמעז להתייצב בערוצים העויינים, אבל לא תמיד הוא משיב בתקיפות המתבקשת לטענות המוטחות בממשלה והעומד בראשה.

10. בוואטסאפ ישנה קבוצה בשם: חברי מעריב. המכנה המשותף לחבריה הוא התיעוב – זו המילה שהם משתמשים בה – לנתניהו. כל מה שכשר להכתימו כ"אויב העם" - עולה שם. אני נמצא בקבוצה כדי לדעת מה חבריי לשעבר מלהגים בה. אבל סבלנותי עומדת לפוג.