אילון מאסק
אילון מאסקצילום: רויטרס

המיליארדר ובעליה של הרשת החברתית X אילון מאסק הגיב לאיש העסקים הישראלי מייקל אייזנברג בעברית עם פסוק מספר משלי.

אייזנברג כתב בחשבון ה-X שלו פוסט ארוך בו ניתח את הטענות נגד מאסק כי הוא מאפשר במה לאנטישמיות וטען כי הביקורת נגד המיליארדר לא במקומה.

"אנו זקוקים לבעלי ברית עסקיים, מדינתיים, פוליטיים ובינלאומיים כדי לבנות אחרת את עזה בעשורים שלפנינו", כתב. "אלון מאסק הוא בהחלט אחד מכמה שותפים מכובדים וראויים. לא שותף פיננסי שיש לו הרבה כסף, אלא שותף אסטרטגי שיש לו המון יכולות להיות חלק ממזרח תיכון חדש באמת".

בתגובה לפוסט הארוך ציטט מאסק פסוק מספר משלי: "קנה חכמה מה טוב מחרוץ וקנות בינה נבחר מכסף", כשמשמעות הפסוק היא העדפה של חכמה על פני הכסף.

בשבוע שעבר, במהלך ביקורו של מאסק בישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג הפגיש בין מאסק לבין נציגי משפחות החטופים.

מלכי שם טוב, אביו של עומר בן ה-21 שנחטף לעזה מהמסיבה ברעים, סיפר לאילון על בנו, הדגיש את חשיבות תמיכתו של מאסק ואמר: "אני יודע שאתה אדם חזק מאוד. ואני חושב שכל תמיכה שתוכל להשמיע בה את הקול שלנו כדי להחזיר את בני הערובה, תהיה משמעותית עבור כל המשפחות".

מלכי ענד למאסק את דיסקית מטה החטופים, בה כתוב "הלב שלנו שבוי בעזה" המזוהה כאחד מסמלי המלחמה הבולטים.

רייצ׳ל, אמו של הרש גולדברג פולין, שנחטף גם הוא מהמסיבה ברעים, הציגה לאיש העסקים את סרטון חטיפת בנה, בו מראים איך מחבלי חמאס מעלים אותו לטנדר בעוד הוא פצוע קשה לאחר שידו נקטעה מפגיעת רימון, בתום דבריה היא פנתה לנוכחים ואמרה: "אנחנו יודעים שישנם אזרחים תמימים בעזה שגם הם סובלים. אנחנו כמשפחות סובלים נורא, ונשמח לכל עזרה שתוכלו לספק".

בפגישה נכחו גם נדב רודאיף, דניאל ליפשיץ ולילו ליפשיץ. נדב הוא בנו של ליאור רודאיף בן ה-61 שנחטף לעזה בעת הגנה על ישובו, ניר יצחק.

נדב העניק לאילון מאסק את הצמיד הצהוב המסמל תמיכה במאבק להשבת החטופים. דניאל הוא נכדם, ולילו ליפשיץ היא נינתם של יוכבד ועודד לפשיץ, בני הזוג שנחטפו יחד בשבת בבוקר מקיבוצם ניר עוז.