הסידור
הסידורצילום: זק"א

ראשי ארגון זק"א השיבו למשפחתה של ליביה דיקמן הי"ד את הסידור איתו התפללה בתחנת האוטובוס לפני שנרצחה בפיגוע ירי בכניסה לירושלים בשבוע שעבר.

את הסידור החזירו הבוקר למשפחה בכירי זק"א: בנצי אוירינג, חיים וינגרטן ובנצי ליזרוביץ אשר טיפלו בזירת הפיגוע.

הם ניחמו את בעלה הרב מאיר דיקמן, מחשובי אברכי ישיבת מיר בירושלים, ואת הוריה הרב יהודה ומיכל שטיינהויז המתגוררים בשכונת הר נוף בירושלים.

בזק"א סיפרו כי עין לא נותרה יבשה שעה שבנצי אוירינג העניק לאבלים את הסידור האישי אשר נמצא בזירת הפיגוע בסמוך לתיק האישי שלה שהיה מוכתם בדם.

בני המשפחה הודו נרגשות למתנדבים אשר פעלו בזירה למען כבוד הנרצחת וסיפרו כיצד ליביה הייתה אישה שכל ימיה הייתה מתפללת מסידור זה. "היא תמיד הסתובבה עם הסידור ולכן זה לא פלא שזה מה שהיה עמה ברגע הפיגוע. אנו בטוחים שהיא נמצאת במקום גבוה בשמים ומתפללים יחד עם המוני בית ישראל לגאולה השלימה בקרוב".

אביה הודה למתנדבים ואמר: "אין לנו מילים להודות לכם על הטיפול המסור והדאגה לכל מה שקשור לכבוד המת. כל פרט לא חסכתם להביא לקבורה. אין זמן יותר קשה כשאבא הקובר את בתו וצריך להגיע לזהות אותה. אתם אנשי זק"א הייתם איתנו בזמן וברגעים הקשים הללו ולא עזבתם אותנו לרגע".

תיעוד הפיגוע ונטרול המחבלים

דיקמן הייתה בהיריון והיא נרצחה בזמן שהתפללה בתחנת האוטובוס בדרכה לבית הספר בו היא מחנכת.

היא התחתנה בחודש אדר האחרון למאיר שספד לה בהלוויה: "היית כל כך צדיקה וטהורה, רצית לעשות רק טוב. כל השאיפות שלך היו להתחזק ולעשות טוב, נרצחת תוך כדי שירה, כשהסידור בידך".

אביה יהודה ספד: "ליביה חיכתה בתחנה עד שבאו המרצחים, רצחו אותה כשהחזיקה סידור והתפללה. היא ידעה מה היא רוצה להיות בחיים. היו לה לב, שכל ורגש שבזכותם היא ידעה בבירור מה צריך לעשות. היא תשאיר אחריה רק זיכרונות טובים של חיוך עדין".

הוא הוסיף: "כשהייתי צריך לזהות אותה, ראיתי קדושה וטהורה. נכנסתי להיפרד ממנה, הודיתי לה על 24 השנים שנתנה לי. כזו ילדה טובה. היא הייתה צדיקה אמיתית".