ההלוויה של ליביה דיקמן
ההלוויה של ליביה דיקמןצילום: Chaim Goldberg/Flash90

ליביה דיקמן בת ה-24 שנרצחה הבוקר (חמישי) בפיגוע ירי בכניסה לירושלים הובאה למנוחות.

דיקמן הייתה בהיריון והיא נרצחה בזמן שהתפללה בתחנת האוטובוס בדרכה לבית הספר בו היא מחנכת.

היא התחתנה בחודש אדר האחרון למאיר שספד לה בהלוויה: "היית כל כך צדיקה וטהורה, רצית לעשות רק טוב. כל השאיפות שלך היו להתחזק ולעשות טוב, נרצחת תוך כדי שירה, כשהסידור בידך".

אביה יהודה ספד: "ליביה חיכתה בתחנה עד שבאו המרצחים, רצחו אותה כשהחזיקה סידור והתפללה. היא ידעה מה היא רוצה להיות בחיים. היו לה לב, שכל ורגש שבזכותם היא ידעה בבירור מה צריך לעשות. היא תשאיר אחריה רק זיכרונות טובים של חיוך עדין".

הוא הוסיף: "כשהייתי צריך לזהות אותה, ראיתי קדושה וטהורה. נכנסתי להיפרד ממנה, הודיתי לה על 24 השנים שנתנה לי. כזו ילדה טובה. היא הייתה צדיקה אמיתית".

בפיגוע הבוקר בטרמפיאדה בשדרות וייצמן בירושלים נרצחו שלושה בני אדם. שלושה נוספים נפצעו קשה, שניים נפצעו בינוני ואחד נפצע קל.

בפיגוע נרצחו גם חנה איפרגן, מנהלת בית הספר "בית יעקב-בנות הדסה" בבית שמש, בת 67 והדיין החסידי הרב אלימלך וסרמן, מחשובי הרבנים בחסידות בעלז בירושלים וחבר בית הדין הרבני באשדוד.

תיעוד הפיגוע ונטרול המחבלים

מחקירת הפיגוע עולה כי שני מחבלים, אחים תושבי שכונת צור באהר שבמזרח ירושלים, הגיעו בשעה 07:38 ברכב פורד ששייך למשפחתו של אחד מהם, לטרמפיאדה בכניסה לבירה. הם יצאו ממנו ופתחו באש לעבר אזרחים שעמדו בתחנה, כשאחד המחבלים נשא אקדח והשני רובה M16. שני חיילים ואזרח חיסלו את המחבלים.