השגריר ארדן בהארוורד
השגריר ארדן בהארוורדצילום: משלחת ישראל לאו"ם

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, הקרין הלילה (שלישי) את "סרט הזוועות" של דובר צה"ל באוניברסיטת הרווארד. זו הפעם הראשונה שהסרט מוקרן באוניברסיטה אמריקנית.

לפני הקרנת הסרט נאם השגריר ארדן בפני מאות המשתתפים ותקף את הנהלת האוניברסיטה: "אחרי הטבח שביצע חמאס והשתיקה של הנהגת הרווארד - היה ברור שהרף המוסרי של הרווארד נמוך מאד עד לא קיים".

"עבור מוסד אקדמי שמתיימר לשים את ערך האמת מעל הכל, זה מביך פי כמה. מהשתיקה הצורמת לאחר המתקפה הרצחנית, השתיקה מול מצעדי התמיכה בטרור בקמפוס ומתקפות נגד סטודנטים יהודים בקמפוס. הרווארד הפכה למקום מסוכן ליהודים", האשים.

לדבריו, "במקום להיות בית גידול למנהיגי העתיד, הרווארד הפכה לבית גידול לתומכי טרור. ההתעלמות של הרווארד ממעשי הזוועות של חמאס, הובילה לתמיכה בחמאס ברחבי הקמפוס. התמיכה ברוצחי תינוקות יצרה יותר משנאה כלפי מדינת ישראל, היא יצרה גם שנאה ליהודים, צונאמי של אנטישמיות שטף את הרווארד. לצערי, זוהי לא תופעה שמייחדת את הרווארד בלבד- אנחנו רואים את זה בכל המוסדות המובילים להשכלה גבוהה ברחבי העולם. אוניברסיטאות עילית מטפחות תומכי טרור, במקום מנהיגי עתיד ערכיים זו תופעה מדאיגה ומפחידה".

השגריר הצהיר: "הסרט הזה ישנה את הדרך שבה אתם רואים את המזרח התיכון ואת המלחמה שלנו בעזה, וזו האחריות של כולנו להפיץ את האמת ולוודא שהזוועות שתצפו בהן הערב לא יחזרו שוב לעולם. כשתצפו בסרט ובזוועות שמחבלי החמאס ביצעו בשמחה, תבינו שמדובר בארגון טרור שרואה אותנו כחרקים שיש להשמיד ולא כבני אדם ושכדי למנוע עוד טבח כזה בעתיד, הדרך היחידה היא להשמיד את חמאס".