גפני וגולדקנופף
גפני וגולדקנופףצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סאגת הבחירות המקומיות הולכת ומסתבכת: יהדות התורה הצטרפה אמש לעמדת יו"ר ש"ס אריה דרעי לפיה יש לדחות את מועד הבחירות המקומיות ל-27 לפברואר.

כזכור אתמול הודיע יו"ר המפלגה אריה דרעי לראשי מפלגת הציונות הדתית כי ש"ס תתמוך בדחיית הבחירות לרשויות המקומיות אם יימצא למהלך רוב.

"יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע אתמול לראשי הציונות הדתית ולכל הנוגעים בדבר, שלאור הטענות המוצדקות בדבר מועמדים וחיילים הנמצאים במילואים בהגנת עם ישראל ואינם יכולים להיערך כראוי, הרי שבאם יימצא רוב בוועדת הפנים לדחיית מועד הבחירות ל-27 בפברואר, סיעת ש"ס תתמוך בדחייה זו", נמסר מטעם הסיעה.

"יובהר, כי המועד 30 בינואר נקבע על פי חוק שחוקקה הכנסת, עליו הצביעה פה אחד. שר הפנים משה ארבל הודיע על קיום הבחירות במועד זה לאחר שבדק וגילה כי אין את הרוב הדרוש בוועדת הפנים, בממשלה ובמליאה לדחיית הבחירות", אמרו בש"ס.

עוד הוסיפו כי "שר הפנים כן בדק מקצועית מול כל גורמי המקצוע כמו הצבא, המשטרה ושאר הגורמים שהודיעו כי הם ערוכים לקיום הבחירות ב-30 בינואר. משכך, הוא מחויב על פי חוק לקיים את הבחירות במועד זה ולהכין אותן כראוי. כאמור, ככל ויימצא רוב לשינוי המועד, ש"ס תתמוך בדחיית הבחירות ל-27 בפברואר".

אמש נמסר אף מטעם יהדות התורה כי הסיעה תצדד בדחיית הבחירות.

"בנושא הבחירות המוניציפאליות: עמדתינו היא לדחות את הבחירות לסוף חודש פברואר", לשון ההודעה.

מנגד שר הפנים ארבל מתעקש על התאריך המקורי. לשכתו מסרה: "לא תקודם חקיקה ממשלתית לדחיית מועד הבחירות. המועד הקבוע בחוק הוא 30.1.24".

גם ח"כ משה סעדה מהליכוד דרש אתמול בתוקף לדחות את הבחירות.

"אני דואג לחיילי המילואים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'. "יש מג"דים שרוצים להתמודד ונלחמים כעת. השר ארבל אומר שיצביעו בעזה. אני אומר לו – אתה לא היית שם. הבן שלי שם בטנק. כל יציאה מהטנק זו סכנת חיים. מוכרחים לדחות את הבחירות הללו. גם החזית הצפונית מתחממת כל יום. מוכרחים לדחות לאחרי המלחמה".