רני רהב
רני רהבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

איש יחסי הציבור רני רהב מחזק בשיחה עם ערוץ 7 את ההסברה של משרד החוץ הישראלי, על אף תקציבו המועט, וקורא למקבלי ההחלטות להבין את החשיבות הרבה של ההסברה הישראלית אל מול מדינות העולם ולפעול להגברתה.

רהב פתח ותיאר את פועלו של משרד החוץ הישראלי בהיבטי ההסברה על מלחמת ׳חרבות ברזל׳: "אני חושב שמשרד החוץ פועל 24/7 בכל זירות העולם, בכל השפות, בכל הנציגויות שלנו ואנחנו רואים הרבה מאוד תוצאות. זה משרד שכל פעם הורידו לו בתקציב, ובכל זאת הוא מצליח לעשות הרבה מאוד בשביל ההסברה הישראלית".

עוד הוסיף: "אתה רואה שבכל מקום המשרד מעלה מאוד את המודעות לענין החטופים ולמלחמה עצמה. יש בעולם 1.8 מיליארד מוסלמים לעומת 16 מליון יהודים, וזה קשה מאוד, אבל בכל זאת זה קורה וזה מאוד מרשים לראות את זה. באופן אישי אני חושב שמשרד החוץ מנסה להסביר את הצדק במלחמה הזו מצידנו. אם זה בהקרנת הסרט של ה-45 דקות בפרלמנטים בעולם, ואם זה בפעילות של הנציגויות הישראליות עצמן, שפועלות כדי לשאנשים יבינו את הצד הישראלי".

במענה לשאלה מה ניתן לעשות כדי להגביר את רמת ההסברה בעולם, אמר רהב: "אני מקווה שיהדות העולם יחד עם הישראלים המובילים שם יקימו קרן בינלאומית שיוזרמו אליה מיליונים רבים, ובכסף הזה ננהל סרטי תדמית על ישראל בכל הטלוויזיות האפשריות בעולם. מאוד דומה למה שמדינת קטאר עושה ובכל הטלוויזיות אתה פתאום רואה כמה פרסומות על קטאר יפה ומטופחת".

"אז לדעתי אנחנו צריכים בפלטפורמה הזו להסביר את צדקת דרכנו וזה יהיה פרוייקט משמעותי עבור ישראל. אני מאוד מקווה שזה יקרה. כששואלים אותי כרגע מה לעשות, זה לדעתי מה שצריך. בואו ננהל קמפיין בעולם, שיבינו את החשיבות של המלחמה הזו עבורנו בעולם ויזדהו איתנו", כך כלשונו.

לסיום התייחס רהב למהלך הלחימה בעזה ואמר: "תראה, אני חושב שצה"ל, השב"כ והמוסד עושים דברים מדהימים בעזה ובאמת נשאר עוד קצת כדי למחוק את עזה מעל פני האדמה. אני מקווה שנסיים את המשימות האלה, ואני בטוח שצה"ל עוד יישאר באזור תקופה ארוכה ואני מאוד מקווה שאנחנו נוכל להמשיך לנהל פה את החיים שלנו".