אלדד רבינוביץ'
אלדד רבינוביץ'ערוץ 7

אלדד רבינוביץ', ראש רשימת 'ירושלים בנעם' מטעם מפלגת נעם המתמודד למועצת העיר ירושלים פנה במכתב לשר הפנים משה ארבל בבקשה כי ישנה את החלטתו לקיים את הבחירות לרשויות המקומיות בעוד כחודש בעת שרבים מהמועמדים בבחירות אלו נמצאים בשירות מילואים.

רבינוביץ' מפרט במכתבו כיצד קיום הבחירות בזמן המלחמה פוגע בו ובמועמדים נוספים שאינם יכולים להתפנות לעסוק בבחירות: "בבחירות המוניציפליות הקרובות בע"ה אתמודד בראשות רשימת 'ירושלים בנעם' למועצת העיר ירושלים. בגיבוש הרשימה ובהתנעת הקמפיין הושקעו מאמצים וממון רבים, על מנת להביא בשורה ושינוי מבורך לתושבי ירושלים עיר הקודש. ביום שמחת תורה האחרון, הוקפצתי בחירום יחד עם כל לוחמי ישראל, ומאז אני מתנדב לשרת את המדינה ואת העם בגבול הצפון. ב"ה השירות קרבי ומשמעותי, תופס את הזמן ואת המחשבה".

"פנייתי אליך בעקבות הודעתך על קיום בחירות מוניציפליות סדירות בעוד כחודש וחצי, זאת על אף הלחימה הניטשת בדרום ובצפון ועל אף שמתמודדים רבים מגויסים לשירות מילואים פעיל, ואני ביניהם, כאמור. עריכת בחירות בעת הזו, תפגע בי ובשכמותי באופן ניכר ותגרום לחוסר שוויון בין המועמדים, לבחירות לא הוגנות ולפגיעה במנגנון הדמוקרטי. אציין גם כי חלק משמעותי מהפוטנציאל האלקטורלי שלי מגויס וחלקם הגדול בתפקידי לחימה", כותב רבינוביץ'.

רבינוביץ' מדגיש במכתב כי קיום הבחירות בזמן המלחמה פוגע במאמץ המלחמתי ובאחדות בעם ישראל: "גרירת הציבוריות הישראלית לקלחת בחירות בעת מלחמה, עשויה לפגוע במאמץ המלחמתי וביכולת שלנו לנצח ללא נפגעים רבים. חידוד העמדות הפוליטי והגדלת הקיטוב בין הציבורים מנוגד לצורך הקריטי באחדות העם ובהוספת מבט טוב- דווקא בעת לחימה. לבסוף אציין כי הפתרון שהוצע בדמות שחרור מועמדים משירות מילואים מעלה קשיים מוסריים ומעשיים.

מלבד העדפת אדם על אדם והעדפת דם על דם (חלילה), הוא אינו רלוונטי עבור מועמדים רבים. כלל לא עולה בדעתי להשאיר מאחור את חברי הלוחמים איתי כתף אל כתף שנים רבות, וללכת כעת לעסוק בפוליטיקה או לעשות לביתי. הציפיה ממתמודדים לנטוש את המערכה באמצע מלחמה מהווה זלזול חמור במטרותיהם הציבוריות ומסר פגום לציבור על מהותו של השירות הציבורי".

רבינוביץ' פונה לשר ארבל ומבקש כי ידחה את הבחירות עד לאחר סיום הלחימה ובכך ימנע פגיעה בהליך הדמוקרטי: "אבקש כי תשקול עמדתך מחדש ותפעל לדחיית הבחירות המוניציפאליות על מנת לאפשר לעם ישראל ניצחון מכריע על הרשעות שהתגלתה, להגביר אחדות בעם ולמנוע מהלך לא דמוקרטי ולא הוגן".