ישיבת מועצת קריית ארבע
ישיבת מועצת קריית ארבעצילום: ללא קרדיט

חברי המועצה המקומית קריית ארבע חברון התכנסו אמש (רביעי) לישיבת המועצה הראשונה בניהולו של ראש המועצה הנכנס ישראל ברמסון.

את הישיבה כיבדו המרא דאתרא הרב אברהם יצחק שוורץ רב המועצה, הגאון הרב שלמה בן חמו תושב הקריה ורבה של העיר קרית גת וכן ראש ישיבת שבי חברון הרב חננאל אתרוג.

במהלך הישיבה הודיע ראש המועצה ברמסון כי לראשונה בהיסטוריה של קריית ארבע חברון כל חברי המועצה ישמשו כקואליציה. אליעזר רודריג נבחר לסגן ראש המועצה ולממלא מקומו, מיכאל דוכן ויוסי בן דור נבחרו לסגנים נוספים. מלאכי לוינגר, בועז העצני, סטס גרשיקוב, הרב גיל שוקר ונתנאל נקש ירכיבו את יתר חברי המועצה.

ברמסון הודה לכל הנבחרים ואמר כי האחדות הזו היא זכות גדולה לעיר האבות קריית ארבע חברון "מכאן, מקרית ארבע חברון שורש העם היהודי יצאה הערב בשורה לכל עם ישראל, כשרוצים אחדות וכשמאמינים באחדות אפשר ליצור אחדות. כולם ללא יוצא מן הכלל הניחו את המחלוקות בצד והבינו שכדי לקדם את המועצה יש צורך בעשייה משותפת שתביא לשגשוגה של קריית ארבע חברון, אני מתפלל ומקווה שבעזרת השם קרית ארבע חברון תצא הערב לדרך חדשה, דרך של שלום ואחדות, דרך של עשייה, ודרך של שגשוג ופריחה"

בסיום דבריו הודה לראש המועצה היוצא אליהו ליבמן ולרעייתו אבישג על העשייה הרבה למענה של קריית ארבע חברון וסיים בתפילה להשבתם של כלל החטופים וביניהם אליקים ליבמן בנם של אליהו ואבישג והזכיר גם את נופלי קריית ארבע חברון ממלחמת חרבות ברזל שנפלו למען עם ישראל. "כולנו תפילה שנהיה ראויים להם", אמר.