הרב אלישע לוינשטרן ז"ל
הרב אלישע לוינשטרן ז"לצילום: באדיבות המשפחה

הדס לוינשטרן, אלמנת הרב אלישע לוינשטרן ז"ל שנפל בקרב בחאן יונס, הסבירה מהיכן היא שואבת את הכוחות להמשיך קדימה, וקראה להרים את הרוח בעם ישראל ולהתעסק רק במכנה המשותף.

בשיחה שקיימה עם דב אייכלר ונתן משי ברדיו 'כאן מורשת' הסבירה לוינשטרן כיצד נראית שגרת החיים שלה אחרי האובדן.

"קמנו ביום חמישי ובשבת היינו בבית. אמרתי לילדים שלי 'אתה מוציא מהמדיח, אתה מקפל כביסה', מבחינתי אנחנו חיים. יש פה המון חיים. לי יש שישה ילדים. אין לי שום כוונה לתת לרשעים האלה פיסה מהחיים שלי. מה שהם לקחו זו גזירה משמיים, אבל מה שנשאר פה, התוכניות שלנו לכל הפחות, זה שעוצמות החיים שלנו לא יפחתו אלא רק יגברו. זו תוכנית הפעולה של משפחת לוינשטרן".

היא נשאלה מהיכן היא שואבת את הכוחות להמשיך וענתה: "מהתורה. זה סיפור ארוך מאוד, זה לא עניין שהתחיל לא ב-1948 ואפילו לא בראשית הציונות בקונגרס הראשון בבאזל. זה התחיל מאברהם אבינו, ואברהם נותן כוח לכל הדורות. בעלי היה הטנק הראשון שפרץ לחאן יונס, אני מבינה את ההשלכות של הדבר הזה".

בהמשך סיפרה על הסיוע שקיבלה במהלך השבעה. "אני יכולה להגיד לך שכבר בשבוע שעבר איך שקמנו מהשבעה יצר איתנו קשר יהודי צדיק. צחקנו שהביאו לנו כל כך הרבה אוכל ואמרנו שנחפש משפחה נזקקת להעביר לה את כל האוכל הזה. זה עם ישראל המופלא והפלאי. שאל אותי היהודי הצדיק מה יכול לשמח את הילדים, ובני בן ה-12 אמר לבת שלי הקטנה שקצת חלמה על מתנות שאם את תתמכרי לזה, את תהי גם יתומה וגם תהרסי לעצמך את החיים. זה ילד בן 12".

לסיום העבירה לוינשטרן מסר לעם ישראל: "אני מדברת רק עם הקב"ה, והחדשות היחידות שאני שומעת זה התורה. הפרשנים היחידים שלי זה רש"י והרד"ק. אנחנו הולכים קדימה. כל מי שיכול ויש לו את החוסן ואת הכוח והאחריות הלאומית לדבר גבוה, להרים את הרוח ולהתעסק רק במכנה המשותף, שיעשה את זה. נקודה".