בן גביר וקטי פרי
בן גביר וקטי פריצילום: דוברות. Yonatan Sindel/Flash90

גורמים בעוצמה יהודית מגיבים להודעה הליכוד שהבהירה כי המפלגה מתכוונת לעמוד בהסכם עם המחנה הממלכתי בנוגע למינוי בכירים זאת רקע כוונת השר בן גביר שלא להאריך את כהונתה של נציבת שב"ס.

"המחלוקת שלנו עם בני גנץ היא לא רק בעניין כהונת נציבה ששותפה למחנה הקונספציה ועושה זאת בכניעה והכלה של המחבלים בבתי הסוהר, אלא על כל התנהלות הלחימה שנגררת אחרי גנץ: הכנסת סחורות לעזה במאות משאיות, מתן דלק וסיוע הומניטרי לחמאס, וניסיונות של גנץ להוריד את עצימות הלחימה", מסרו גורמים בעוצמה יהודית.

הגורמים הוסיפו כי "נציבת שב"ס הייתה צריכה ללכת הביתה מזמן, בין השר בן גביר לבינה יש חוסר אמון מוחלט, והודעתה המשתלחת והבוטה בצורה אישית נגד השר הממונה עליה, בניגוד לכל כללי הממשל ולכללים הדמוקרטיים, הוכיחה זאת היטב".

לסיום מסרו הגורמים כי "נציבת שב"ס שטייחה את פרשת הסרסור בסוהרות ולא הפיקה לקחים ולבריחת המחבלים מכלא גלבוע, ניהלה משא ומתן עם אסירי החמאס בניגוד להנחיית השר, התחייבה בפני המחבלים כי לשר אין סמכות לשנות את התנאים שלהם ללא החלטת הקבינט וגם בימים אלו מספקת מזרונים לאסירי הנוח'בה, לא תישאר בתפקידה יום אחד נוסף".

מהמחנה הממלכתי נמסר: "החלפת ראשי ארגונים ביטחוניים בזמן מלחמה היא פגיעה בביטחון המדינה ואחדות העם. אנו קוראים לראש הממשלה ולשרים לגלות אחריות לאומית ולתמוך בהצעה בישיבת הממשלה הקרובה".

בליכוד הבהירו "אנו מחויבים להסכם על הארכת מינויי בכירים כפי שנעשה עם נגיד בנק ישראל וכפי שצפוי לקרות עם מפכ״ל המשטרה. מנגד, מבינים את הקושי של השר בן גביר לעבוד עם נציבת שב״ס שכפופה לו, לאחר שהתבטאה באופן אישי ופומבי נגדו. ראש הממשלה נתניהו פועל לפתרון הנושא ויביא החלטה לממשלה רק לאחר מיצוי הניסיונות להגיע להבנות".