על רקע השיח סביב היום שאחרי המלחמה מקיימת כעת תנועת הריבונות כנס מיוחד במטרה למנוע את השיח על הקמתה של מדינת פלסטינית.

"רק שליטה ישראלית מלאה על עזה ביטחונית ואזרחית תבטיח יציבות ושקט באזור".

תנועת הריבונות מקיימת כעת כנס מיוחד יחד עם מועצת יש"ע תחת הכותרת 'לקחי עזה - קץ לרעיון שתי המדינות'. הכנס מתקיים על רקע השיח הציבורי בסוגיית היום שאחרי המלחמה, ובכוונת תנועת הריבונות למנוע את העלאת הרעיון להביא להקמתה של מדינה פלסטינית. בכנס משתתפים ציבור שידברו על הסכנות של מדינה פלסטינית, על כך שאין הבדל בין הרשות הפלסטינית לבין החמאס, ויעלו רעיונות ואלטרנטיבות.

במהלך הכנס יתקיים ראיון אחד על אחד בו יארח הפרשן הפוליטי עמית סגל את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לשיחה בנושא השיח על רשות פלסטינית מחודשת. כמו כן יתקיים במהלך הכנס פאנל מיוחד בהנחיית אשת התקשורת מוריה קור בו ישתתפו האלוף במיל' גרשון הכהן, העיתונאי שלום ירושלמי, העיתונאי אלחנן גרונר וכן יאיר אנסבכר, מומחה ללוחמה בטרור.

צפויים לנאום ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן על "מלכודת המדינה הפלסטינית", דר' רן ברץ על "מוכנות ישראל למלחמה אזורית בראי המלחמה בעזה", איתמר מרכוס על "אין הבדל בין המסרים והיעדים של הרש"פ לבין החמאס", אליהו יוסיאן על "לחשוב כמו במזרח התיכון", ד"ר יואב שורק על "עידוד הגירה ומוסר" וקובי אלירז על "תפיסת ביטחון חדשה לישראל".

בנוסף, בתום הכנס הזה יתקיים כנס נוסף בשפה האנגלית בהשתתפות חברי כנסת ואישי ציבור שונים. הכנס בשפה האנגלית יכלול שלושה פאנלים שונים: 'לא למדינה פלסטינית - כן לריבונות', 'אין רשות פלסטינית מחודשת' וכן 'קריאת השכמה מעזה'. בין המשתתפים בכנס יהיו חברי הכנסת שמחה רוטמן, דן אילוז, ואוהד טל. כמו כן ישתתפו בו גם דוקטור דרור אידר, צביקה מור ואישי ציבור נוספים.

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר אומרות לקראת הכנס: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לשיח מטריד מאוד שרוצה להעביר את הסמכות בעזה לידי רשות פלסטינית ישנה או מחודשת. מהלך שכזה הוא סלילת דרך ישירה להקמתה של מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל והופכת את חיילינו למגש הכסף שלה. הלקח שאותו למדנו בצורה כואבת מאירועי השבעה באוקטובר הוא שאסור לנו להסכים לזה. רק שליטה ישראלית מלאה על עזה, ביטחונית ואזרחית תבטיח יציבות ושקט באזור. כאשר איום המדינה הפלסטינית עומד על הפרק, אסור לנו לעמוד מנגד, אלא להציב כבר היום תמרור אזהרה ואלטרנטיבה ברורה, ועל כך ידובר בכנס".