יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין
יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטייןצילום: ערוץ 7

בית משפט השלום בירושלים הרשיע את יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין בעבירה של הסתה לגזענות, בעקבות נאום אותו נשא לפני 10 שנים, באזכרה לרב מאיר כהנא שנערכה בירושלים.

בנאומו אמר גופשטיין בין היתר כי "האויבים שבתוכנו הם סרטן. ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו, אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום. לצערנו הסרטן הזה שלח גרורות לכל מקום - אתמול בתל אביב, בירושלים, ערד, באר שבע. אין מקום שאין לסרטן הזה גרורות, אותן גרורות שעוד הרב כהנא הזהיר אותנו. הסרטן הזה, הסרטן הזה המסוכן של הדו קיום".

לצד זאת, זיכה בית המשפט את גופשטיין משאר העבירות שייחסה לו הפרקליטות בכתב האישום, הכוללים אישומים בעבירה של הסתה לאלימות.

גופשטיין מסר בתגובה, "בעיצומה של מלחמה בה כולם ראו מיהו האויב הערבי - בית המשפט מרשיע את מי שהזהיר לפני שנים רבות מהקונספציה, שכעת התנפצה לכולנו בפנים. בשבעה באוקטובר, לצידם של מחבלי החמאס, נכנסו לטבוח, לאנוס ולבזוז רבבות עזתים 'בלתי מעורבים', שניפצו את אשליית הדו קיום - ממנה הזהרתי".

הוא הוסיף, "בשבעה באוקטובר נחשף גם כי עזתים שהועסקו בידי יהודים תושבי עוטף עזה סייעו בהכוונת מחבלים לבתים של היהודים מהם התפרנסו - גם מכך בדיוק הזהרתי, ועל כך הרשיע אותי היום בית המשפט".

גופשטיין אמר לסיום, "אף החלטה של אף שופט לא תרתיע אותי מלהמשיך לצעוק את האמת הכואבת, ולא תשנה את העובדה שלא היה ולא יהיה דו קיום עם האויב הערבי. אמשיך לפעול למען עם ישראל, והצלתו מקונספציית הדו קיום".

עו"ד יצחק בם, המייצג את בנצי גופשטיין בהליך, מסר בתגובה, "אני וודאי מברך על כך שמר גופשטיין זוכה מרוב האישומים נגדו. תיק שעיקרו רדיפה פוליטית קרס ברובו. חבל שהפרקליטות בזבזה זמן שיפוטי ומשאבי ציבור רבים על דברים שנאמרו לפני עשר שנים ויותר".

"באשר לסעיף היחיד שמר גופשטיין הורשע בו - אלמד את הכרעת הדין, אסתכל עליה בעיניים משוחררות מן הקונספציות שקרסו בשבעה באוקטובר, ונשקול את צעדינו", הוסיף עו"ד בם.