דורון ניר צבי
דורון ניר צביצילום: עצמי

הימים האחרונים מדכדכים. אחרי ההתלהבות הלאומית מהתנופה הצה"לית וההצלחה בשדה הקרב נראה כי חזרנו שנות דור אחורה, אל ימי אוסלו.

ולא על ערוצי התבהלה אני מדבר, כי אצלהם כבר לפני חודשיים נגמרה האחריות והפטריוטיות, אלא על ההנהגה הרופסת של מדינתנו.

שר הביטחון יואב גלנט, אשר מקיף את עצמו באנשי הקונספציות שקרסו בשמחת תורה, דוגמת האלוף (במיל') תמיר היימן, מדבר על שליטה של פקידות פלשתינית ברצועת עזה לאחר מיטוט החמאס, בשילוב של כח רב לאומי. הוא מדבר גם על חזרה להעסקת פועלים פלשתינים, ולשטות זו קיבל את התשובה ברצח שאירע ברעננה ע"י שוטפי מכוניות ערבים מחברון.

'פקידות פלשתינית' אלה מילים מכובסות כדי שלא לומר הרשות הפלשתינית, שהרי היום כל בר דעת מבין כי הרש"פ היא נאצית כמו החמאס, רק בסטייל אחר. שום גורם רישמי ברש"פ אפילו לא טרח לגנות את טבח שמחת תורה, והכנים שבהם, דוגמת ג'יבריל רג'וב, אף הודו שהיו שמחים לבצע טבח כזה גם ביו"ש.

ועל איזה כח רב לאומי מדבר גלנט? לא שבענו כבר מכח יוניפי"ל בצפון, אשר שום תועלת לא צומחת ממנו, והחיזבאללה מצפצף עליו? עוד לא למדת, אדון גלנט, ש"אם אין אני לי, מי לי"? מה עוד צריך לקרות כדי שיירדו האסימונים לגלנט וחבריו? הרי כל תינוק מבין היום שיש סיכוי כי קרב היום וחומות הבטון שסביב לטול כרם וקלקיליה יופלו, ותוך שתי דקות הנאצים של הרש"פ יהיו בכביש 6, בכפר סבא, בכוכב יאיר ובבת חפר. אז כשיש לנו הזדמנות לשנות את המצב ברצועה מקצה לקצה, לספח שטח, להקים יישובים ולתת מפלה אמיתית לאויבינו, באים גלנט וחבריו ומגישים לאויבינו את המגדנות על מגש הכסף של דם חללינו הגיבורים? כנראה שגלנט חושב שאם ימשיך לנבוח עלינו בנאומיו התכופים לאומה, כמו מ"כ צעיר, אז אנחנו נשתכנע והערבים יורתעו...

ובכלל, לא ברור למה גלנט חושב שהוא יקבע מה יהיה פה אחרי המלחמה. גלנט, כמו חלק נכבד מההנהגה הנוכחית לרבות נתניהו, גנץ ושות', אחראי למחדלי שמחת תורה, ואם תהיה בו מעט יושרה הוא יקום ויתפטר מייד בתום המלחמה. מישהו מהאחראים למחדלים באמת חושב שהוא יקבע מה יהיה ביום שאחרי המלחמה?!

מישהו באמת חושב שעם ישראל ייתן למופז לתחקר את האירועים שהוא אחראי להם?! מישהו חושב ששכחנו שמופז היה שר הביטחון בהתנתקות, ושהיה הרמטכ"ל במחדל מדחת יוסף הי"ד כאשר עמד (עם האוגדונר בני גנץ) בראש הר גריזים (כ-800 מטר מקבר יוסף) בעת שמדחת דימם למוות, וניסה (במסגרת קונספציית אוסלו) לשכנע את ג'יבריל רג'וב (שהזכרנו לעיל) לחלץ את החייל? נראה כי אין גבול לעזות המצח של גלנט וחבריו, וכי הזלזול שלהם בציבור לא נגמר.

בימי אוסלו, המשיחיים האמיתיים דוגמת שמעון פרס, יוסי ביילין ושות', השתלחו באנשי הימין שהעזו למתוח ביקורת על 'המזרח התיכון החדש' ושאר ההזיות שזרמו ממוחותיהם הקודחים של נערי פרס, ואף כינו 'משיחיים' את אותם מתנחלים שהעזו להפגין כנגד מסירת הארץ והרובים לכנופיית הטרור שפרס וחבריו ייבאו מתוניס. כך גם בימינו מעיזים האנשים ה"חכמים" והמתונים, שהביאו עלינו את מחדלי שמחת תורה, לכנות את סמוטריץ, בן גביר ושות' כ'משיחיים' בגלל שלשיטתם יש לעודד הגירת ערבים מרצועת עזה ולהקים יישובים יהודיים בשטחה.

רק אבהיר - אין לי בעיה עם משיחיות. אני חושב שהציונות היא תנועה משיחית, ואני גם אומר כל בוקר בסוף תפילת שחרית "אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח"... הבעיה שלי היא עם כוונת מי שמכנה 'משיחי' את חברו, כגנאי למי שהוא הזוי ולא רציונאלי, מתוך רצון לבדל את עצמו ולהעיד על עצמו שהוא שפוי, ריאלי וחכם.

כאילו שהרעיונות של גלנט וחבריו להביא את הרש"פ לרצועת עזה אינם הזויים ומשיחיים. כאילו שהפסקת המלחמה או הפחתת עצימותה אינם מסכנים את קיומה של מדינת ישראל.

בסדר. הבנו שמשיחיות עושה לכם גירוי בעור. היעדר היוזמה ההתקפית בצפון, המגננה המתמשכת מול חיזבאללה, ההפקרות שבהיעדר תחמושת מספיקה לצה"ל ועוד כיוצ"ב, הם אינם משיחיות, הם סתם טמטום וחוסר אחריות של הנהגה רופסת.

ואגב, מה הבעיה עם עידוד הגירה מרצון? איפה פה המשיחיות? הרי בספטמבר האחרון אזרביג'אן לא עודדה הגירה אלא כפתה הגירה על יותר ממאה אלף ארמנים בחבל נגורנו-קרבאך.

ולהזכיר, אזרביג'אן היא ידידתה של ארה"ב, וארה"ב לא גזרה עליה סנקציות ולא ניתקה עימה את היחסים. גם מי שמתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, רון דה-סנטיס, התבטא השבוע בזכות עידוד הגירת העזתים.

ולקינוח, אם מדברים על אווירת התבוסתנות של אוסלו, אי אפשר שלא להזכיר את מינויו של אהרון ברק כשופט בבית הדין הבינלאומי בהאג. מדובר באותו שופט שאמר "נתתי לצה"ל לנצח יותר מידי". מדובר באותו שופט שאסר על 'נוהל שכן' תוך סיכון חיילינו, ומי שחברו לכס המשפט, מישאל חשין, אמר עליו "הוא מוכן שיתפוצצו 30-50 אנשים אבל שיהיו זכויות אדם".

שופט שלא יודע לומר 'שמע ישראל ואינו מאמין באלוקים. זה מי שנתניהו בוחר להגן על חיילינו מפני רשעת הגויים ועלילות הדם שלהם?! הזיה ומשיחיות כבר אמרנו?!