ח"כ משה קינלי טור פז
ח"כ משה קינלי טור פזצילום: ערוץ 7

ח"כ משה קינלי טור פז (יש עתיד) מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 לאסון הכבד בו נהרגו 21 לוחמים והסביר כי מהות הפעולה הייתה לייצר את רצועת האבטחה עבור תושבי העוטף ותושבי מדינת ישראל כולה.

"אני התחלתי לקבל ידיעות מחבריי באוגדת עזה כבר אחר הצהריים על האירועים שמתרחשים", פותח ח"כ טור פז. "התחושה הזו קשה מנשוא במיוחד כשאתה מנהל את האירועים האלה, ואתה כמובן גם מרגיש את זה אחרת. הידיעות בתקשורת הגיעו בבוקר לאחר שמדינת ישראל כולה עצרה את נשימתה למשך שעות ארוכות ואנחנו מחבקים את הנופלים. אני עצמי מכיר באופן אישי שניים מהנופלים המתגוררים בגוש עציון".

הוא מוסיף, "בזמנים כאלה אנחנו מבינים שצריכים להחזיק יחד ולהיות מאוחדים כמה שיותר. אני חושב שאין משהו שצה"ל לא עושה שאפשר לעשות אותו ברצועת עזה. איפה שאפשר אנחנו מפציצים מהאוויר, ואיפה שצריך אנחנו נכנסים מהקרקע כי אי אפשר רק לבצע פעולות מהאוויר".

טור פז מסביר כי "יש מנהרות ותשתיות שמחייבות את הימצאות כוחותינו במקומות הללו. כמי שמכיר בצורה מעט אינטימית את הרצועה ואת המקום בו נהרגו החיילים, אין ברירה".

לסיום התייחס ח"כ טור פז לחשיבות הפעולה שביצעו אתמול הלוחמים ואמר, "המטרה בפעולה הזו שהם ביצעו, מרחק קצר מהגדר היא לייצר את רצועת האבטחה שתגביר את הביטחון למדינת ישראל ולתושבי העוטף בפרט ולכן היא הייתה פעולה קריטית. אנחנו צריכים להמשיך בכל הכוח, להילחם בחמאס, להחזיר את החטופים ולזכור איפה נמצא האויב. האויב הזה הוא חמאס והוא נמצא בעזה ואנחנו צריכים לחתור כמה שיותר לעבר ההכרעה שלו ולניצחון".