קופות הצדקה
קופות הצדקהצילום: יד לאחים

ארגון הפעילים יד לאחים חילק עשרות אלפי קופות צדקה אישיות לחיילי צה"ל ואנשי כוחות הבטחון, כדי שזכות מצוות הצדקה תגן עליהם ותשמרם.

בארגון, שאנשי 'מחלקת הביטחון' שלו נעזרים באנשי כוחות הביטחון לחילוץ נשים וילדים מכפרים ערביים, ושלא מעט מאנשיו גויסו בימים אלו ונמצאים בחזית, חשבו על מוצר ייחודי שיוכל ללוות את החיילים ולהוות עבורם עניין סגולי לשמירה והצלה.

במסגרת זו יזמה מחלקת הפרויקטים של יד לאחים ייצור מיוחד של "פאוץ" – מעין ארנק מיוחד בצבעי הצבא ועם אבזם מיוחד לתלייה במכנס שבו ישנם 2 כיסים, האחד למטבעות לצדקה והשני שישמש כקופת צדקה שבה ישימו את המטבעות, כשכל חייל יכול לתרום את הצדקה לכל גוף או נזקק הקרובים ללי\בו.

"רצינו לעשות משהו בר קיימא שיישאר לזמן רב ושיחזיק מעמד בקרבות, וזאת כדי שבזכות המצווה יתקיים בהם 'צדקה תציל ממוות'", אמרו בארגון.

עד כה חולקו אלפי קופות לחיילים המוצבים בעזה ובסמוך אליה ואלפים נוספים לחיילים ואנשי כוחות הביטחון המוצבים בצפון הארץ, בגבול עם לבנון. ביד לאחים מציינים בסיפוק כי היוזמה המיוחדת התקבלה בברכה והקופות "נחטפו" בכל מקום אליהן הגיעו.

"החיילים שקיבלו את הקופות מיהרו לתלות אותן על המכנסיים באמצעות האבזם המיוחד ואנו תפילה כי הצדקה תגן עליהם מכל צרה ומצוקה".