הרב רפי אסולין ואשתו תהילה עם המלוויםדוברות עיריית בית שמש

הרב רפי אסולין שבנו רס"ל במיל' שמעון אסולין נפל בקרב ברצועת עזה, יצא היום בצהריים (ראשון) יחד עם רעייתו תהילה אל תושבים בעירם בית שמש שהגיעו ללוותם לקראת הלווית בנם בהר הרצל.

"אני רוצה להגיד תודה על השותפות והביחד זה מאוד מחזק לתהילה ולי", אמר. "אתם יודעים, אני עובד בשדה החינוך, אני רואה כאן את כל המגוון".

הוא הוסיף, "אנחנו מתפללים לחזק את היחד שלנו. לראות את הטוב שיש בכל אחד, החיבור שיש בכל אחד. על זה אנחנו רוצים לומר תודה".

עוד אמר, "אנחנו מתפללים שהרחובות האלה שכבר ראו התכנסויות כאלה, נתפלל עם הקב"ה שנרקוד כאן ריקודים של שמחה וגאולה. עד אז, כנראה שנכונה לנו דרך יותר ארוכה, רק ביחד, רק ביחד זה ילך. רק ביחד נתחזק וננצח. שוב, בשמי ובשם תהילה, תודה לכולם, זה ממש מחמם את הלב", חתם הרב אסולין.

אסולין, לוחם בגדוד ההנדסה 924 של חטיבת הראל, היה תלמיד ישיבת ההסדר "מדברה כעדן" במצפה רמון.

הרב משה מאלי, רב בוגרי הצבא בישיבת ההסדר, לימד את אסולין בשנתיים האחרונות. "שמעון השתחרר לפני חודש וחצי מהמלחמה בעזה במסגרת הלחימה עם המחלקה שלו, עם החברים מהשירות ומישיבת ההסדר. הם היו בצפון הרצועה, השתחררו להפוגה של חודשיים והיו אמורים לחזור עוד חודש, אבל שמעון ביקש לחזור וניסה בכל דרך", סיפר.

שמעון היה איש של עקשנות ורצינות. זהו הדבר הראשון שעולה לי בזכרון שלו - עז נפש. לוחם בעל רצינות לא מתפשרת. הוא הלך ועשה כל משימה ומטרה שהוא הציב לעצמו בדרך, הן בבית המדרש, ברוח, והן במלחמה".

ראש העיר בית שמש עליזה בלוך כתבה: "משפחת אסולין, הרב רפי ותהלה היקרים! הלב מסרב להאמין, בשורה בלתי נתפסת וקשה מנשוא. העיר בית שמש כולה אבלה ודואבת עם נפילתו של בנכם גיבור ישראל רס"ל (מיל) שמעון אסולין. שמעון, שהתעקש להתגייס למילואים והיה אמור להשתחרר ביום שני, נפל בקרב בדרום רצועת עזה בהגנה על העם והארץ".

"משפחת אסולין היא משפחה שורשית ומהווה מופת בקהילת העיר בית שמש. תהלה היקרה, הרב רפי, ראש ישיבת 'שעלי תורה' בבית שמש וקהילת 'קול אליהו', מעמיד תלמידים הרבה ונותן בהם עוצמות אדירות ובייחוד בימים אלו להגנה על עמנו במערכה הקשה. הכאב עצום ובלתי נתפס. מחבקים אתכם בשעה קשה זו, ונמשיך ללוות אתכם ולהיות לצידכם".

שמעון הוא החלל ה-562 מפרוץ המלחמה, בהם 225 שנפלו בתמרון הקרקעי ברצועה.