תינוקיה
תינוקיהצילום: ISTOCK

ככה מגבירים את שיעור הילודה בדרום קוריאה? חברת הבנייה Booyoung Group, הממוקמת בסיאול, הודיעה כי תעניק 100 מיליון וון קוריאני (75 אלף דולר) לכל עובד בחברה שיביא ילד לעולם.

החברה גם תשלם באופן רטרואקטיבי סכום גבוה של 7 מיליארד וון קוריאני (5.25 מיליון דולר) לעובדי החברה שהביאו לעולם 70 תינוקות בסה"כ מאז שנת 2021.

דובר חברת הבנייה אישר לרשת CNN כי "ההטבה מוצעת לנשים וגברים כאחד". יו"ר החברה, לי יונג-קון, אמר כי היוזמה החדשה להעניק את התשלום \לעובדי החברה שיביאו ילד לעולם נועדה לסייע להורים בנטל הכספי הכרוך בגידול ילדים.

"החברה מציעה תמיכה כספית ישירה לעובדיה כדי להקל על הנטל הכספי של גידול ילדים. לעובדים עם שלושה תינוקות תינתן אפשרות לבחור בין קבלת 300 מיליון וון קוריאני (225,000 דולר) במזומן או בסיוע בדיור להשכרה, אם הממשלה תספק קרקע לבנייה. אני מקווה שנזכה להכרה כחברה שתורמת לעידוד לידות ודואגת לעתידה של המדינה", אמר יונג-קון לעובדים במהלך כנס בימי האחרונים.

בשנת 2022 עמד שיעור הילודה בדרום קוריאה על 0.78 בלבד, הנמוך ביותר בעולם, כאשר על פי ההערכות הנתון אמור לרדת עוד יותר ולעמוד על 0.65 בלבד בשנה הבאה.

ממשלת דרום קוריאה מנסה בשנים האחרונות לאזן בין האוכלוסייה המזדקנת לנתוני הילודה העגומים במיוחד.