יתד נאמן
יתד נאמןצילום: פלאש 90

העיתונים החרדים התייחסו הבוקר (ראשון) בכותרת בעמוד הראשי להודעה שהוציא ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך השבת בתגובה ל'מודיס' שהורידה את דירוג האשראי של ישראל.

בעיתון המודיע נכתב בכותרת, "תגובות חריפות ביהדות התורה על חילול שבת של רה"מ בפרסום הודעה על החלטת מודי'ס". בכתבה צוטטו דבריהם של השר יצחק גולדקנופף וחברי הכנסת ישראל אייכלר, יעקב טסלר ומשה שמעון רוט.

ב'המבשר' נכתב בכותרת, "מורת רוח: ראש הממשלה הוציא הודעה לתקשורת בשבת". בכתבה נכתב כי ההודעה יצאה "בניגוד למסורת ארוכה ורבת שנים בהן נמנעו בשבת להוציא הודעות לתקשורת שאין בהן פיקוח נפש".

עוד נכתב כי "ההודעה גורמת לכאב ועלבון לרבבות שומרי שבת ומסורת". בכתבה צוטט רק ח"כ אייכלר.

ב'יתד נאמן' נכתב בכותרת, "זעם רב וקולות מחאה בעולם היהודי על ראה"מ שהזדרז להוציא תגובה על מודי'ס בעיצומה של שבת קודש ותוך רמיסתה, ללא כל צורך של פיקוח נפש".

ב'הדרך' של ש"ס מחו על ההודעה למרות שחברי המפלגה לא הוציאו הודעות גינוי. "לדאבון לב, רה"מ נתניהו בחר לפרסם תגובה בעיצומה של שבת קודש תוך חילול שבת מחפיר", נכתב.

גולדקנופף כתב אמש בתגובה להודעת נתניהו, "ההודעה של ראש הממשלה בשבת בנושא דירוג האשראי לא היתה במקומה. לא מדובר בפיקוח נפש, לא בנושא חירום, ולא בתגובה שלא ניתן היה לפרסמה בצאת השבת".

ח"כ אייכלר הגיב, "השבת היא מקור הברכה. כי אשמרה שבת ק-ל ישמרנו. לפרסם הודעות בשבת על דירוג אשראי של גורמי תעמולה כלכליים, ולחלל את השבת הנרמסת בראש כל חוצות, זהו בזיון והתבזות של המדינה".