דובר צה"ל הודיע הלילה (בין ראשון לשני) כי סמוך לשעה 1:00 בוצע מבצע חילוץ מוצלח שבו חולצו בשלום פרננדו סימון מרמן (60) ולואיס הר (70) שנחטפו מניר יצחק ב-7 באוקטובר והוחזקו על-ידי חמאס ברפיח.

בהצהרה שמסר הבוקר תא"ל דניאל הגרי אמר כי "מדובר במבצע חילוץ מורכב תחת אש בלב רפיח על בסיס מודיעין איכותי. היחידה המבצעית של השב"כ, המשטרה, פיקוד הדרום, שייטת 13, חטיבה 7 של השיריון בפעולה מקצועית ומדוייקת. זה מבצע שנערכנו אליו זה זמן, נעשו ההכנות הנדרשות והמתנו לתנאים שאפשרו להוציא אותו אל הפועל".

"לפנות בוקר בשעה 1:49 פרצו כוחות מיוחדים למבנה ברפיח. בקומה השנייה נמצאו החטופים. מרגע פתיחת המבצע חיבקו הלוחמים את לואיס ופרננדו והחל קרב אש קשה. מעטפת אווירית אפשרה לכוח לנתק מגע ולפגוע במחבלי חמאס. הלוחמים שלפו את החטופים מהדירה וחילצו אותם תחת אש עד שהגיעו לאזור הבטוח. זה היה לילה מתוח מאוד ומרגש מאוד", הוסיף.

"גם לאחר מבצע החילוץ המוצלח איננו שוכחים שבעזה מוחזקים 134 חטופים וחטופות. אני רוצה לפנות אליהם ולומר: אם אתם שומעים אותי, דעו לכם שאנחנו נחושים מאוד להשיב אתכם הביתה ולא נחמיץ אף הזדמנות לכך. נמשיך לעשות כל מאמץ להחזיר את כל החטופים הביתה", הדגיש הגרי.

מבצע החילוץ נוהל מחפ"ק שבו ישבו הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר, המפכ"ל יעקב שבתאי ומפקד חיל האוויר תומר בר. בשלב מסויים הצטרפו לחפ"ק ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט.

שר הביטחון יואב גלנט אמר בתום המבצע כי "מדובר במבצע חילוץ מרשים, כוחות הביטחון הצליחו להשיב הלילה לישראל את פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו מקיבוץ ניר יצחק". לדבריו, "‏יחד עם ראש הממשלה והפיקוד הבכיר, עקבתי אחר המבצע מהחפ"ק - מלוא הערכה לכוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ על פעולה חשובה וביצוע איכותי. ‏נמשיך לממש את מחויבותנו להשיב את החטופים, בכל דרך".

השר בני גנץ אמר הבוקר: "לעולם לא נוותר עליהם. חיזוק גדול לצה"ל, לשב"כ ולכוחות הימ"מ על ביצוע מדויק ואמיץ. לצד השמחה הגדולה על חזרתם הביתה של פרננדו ולואיס, עצב גדול על נפילתם של רס"ל עדי אלדור ורס"ל אלון קליינמן בקרבות על הבית של כולנו. לא נפסיק לפעול כדי להחזיר את כל 134 החטופים הביתה. אנחנו זוכרים, ואנחנו ממשיכים".