תיעוד רגעי המפגש של פרננדו מרמן ולואיס הרדובר צה"ל

תיעוד מרגש התפרסם היום (שני) מהמפגשים של פרננדו מרמן ולואיס הר, שני החטופים ששוחררו הלילה מרפיח, עם בני משפחותיהם.

יצויין כי מצבם של השניים טוב. הם חולצו מדירה של משפחה ברפיח. מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי "לאחר בדיקה רפואית ראשונית מצבם של השניים מוגדר טוב והם שוהים כעת במתחם ייעודי".

השניים נחטפו על ידי חמאס לרצועת עזה מניר יצחק ב-7 באוקטובר, יחד עם בת זוגו של לואיס, קלרה מרמן, האחות גבריאלה ליימברג ובתה מיה ליימברג, ששוחררו בעסקה עם חמאס בחודש נובמבר.

עידן בז'רנו, חתנו של לואיס, סיפר לכאן חדשות, "ב-3 לפנות בוקר אמרו לנו - הם בידינו, תגיעו לתל השומר. לואיס עבר בדיקות, נראה חיוור וקצת בשוק. הוא התעניין במצב שלנו, מה עם הנכדים. הוא אפילו לא שכח שיש לי יום הולדת היום".

גפן, בתה של קלרה מרמן, אמרה, "הם מודעים מאוד למה שקרה פה מ-7 באוקטובר. הייתה עליהם מלחמה פסיכולוגית נון-סטופ. פרננדו סיפר לי שאמרו לו שכולם חזרו לשגרה ולא מחפשים אותם. אבל אחד לשני הם אמרו 'אל תאמינו לזה'".

לאחר השחרור
לאחר השחרורצילום: דוברות

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, עדכן כי המבצע נוהל מחמ"ל המבצעים המיוחדים של השב"כ ובוצע על ידי לוחמי הימ"מ והיחידה המבצעית של שב"כ.

עוד אמר הגרי כי צה"ל ושב"כ עבדו על המבצע כבר תקופת זמן ממושכת, אך עד כה לא היו תנאים לבצע אותו. במבצע הייתה מורכבות מאוד גדולה בהגעה אל היעד בלב רפיח.

"יש לנו עוד 134 חטופים ברצועה ונעשה הכול כדי להשיבם", אמר דובר צה"ל. "יש כאן סיפור גבורה עם סבלנות גדולה שקדמה לה כדי לבצע בתנאים הנכונים, אומץ גדול של הלוחמים בפיקוד מפקד הימ"מ שאיבד את בנו".

חילוצם של פרננדו מרמן ולואיס הרדובר צה"ל

הכוחות הגיעו ליעד בצורה חשאית סביב השעה 1:00 בלילה, וביצעו פעולה מורכבת מאוד על מתחם בניין, בקומה השנייה שבה הוחזקו החטופים. כשהכוחות הגיעו למבנה, התבצעה פריצה לתוך הבית, שבו היו שלושה מחבלים ששמרו על החטופים.

הכוחות הסתערו לתוך המבנה בפריצה חמה בהפעלת מטען, נכנסו לתוך המבנה ושלפו את שני החטופים החוצה. התנהל במקום קרב יריות, הופעלה אש רחבה מאוד מהאוויר, וכן נפתחה אש מהמבנים הסמוכים. חיל האוויר תקף בעוצמה. לוחם אחד נפצע באורח קל בפעולה, אך מעבר לכך - אין נפגעים לכוחותינו.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל