מרתון ריצה
מרתון ריצהצילום: ISTOCK

היסטוריה ישראלית על אדמת ספרד. מרתון סביליה שבספרד מאיר פנים שוב לאצן הישראלי גשאו איילה. אחרי שבשנה שעברה קבע האצן הישראלי שיא ישראלי חדש ושיפר את שיאו של חברו מארי טפרי עם זמן של 2:05:33, היום (ראשון) גשאו עשה זאת שוב ובגדול.

האצן הישראלי שיפר את שיאו שלו בלא פחות מ-40 שניות במרתון סיביליה הנערך בספרד, כשסיים את מירוץ המרתון בזמן של 2:04:53 וסיים במקום השלישי את המירוץ היוקרתי.

מדובר כמובן בשיא ישראלי חדש בריצת מרתון, מה שמעניק לאצן הישראלי שזכה במדליית הארד בריצת מרתון באליפות אירופה ב-2022 במינכן, כרטיס למשחקים האולימפיים שיתקיימו בפריז שבצרפת בקיץ הקרוב.

איילה, יליד אתיופיה, שהפך לאתלט הישראלי הראשון אי פעם שיורד מ-2:05 שעות, אמר בסיום המרתון: "אני כל כך שמח להשיג את הכרטיס למשחקים האולימפיים, ועוד עם שיא ישראלי חדש. אין נרגש ומאושר ממני. זה חלום של כל ספורטאי להגיע לאולימפיאדה. זו זכות גדולה לייצג את המדינה, במיוחד בימים האלה ובתקופה הקשה שעם ישראל עובר. אני מצפה בקוצר רוח ללבוש את מדי נבחרת ישראל ולרוץ ברחובות פריז עם דגל ישראל על החזה. אני מבטיח לעשות את הכי טוב שלי ולייצג את המדינה בכבוד".