אחיו של הראל שרביט הי"ד
אחיו של הראל שרביט הי"דצילום: דביר עמר

משפחתו של חלל צה"ל הראל שרביט הי"ד קיבלה הודעה מחברת פייבוקס, כי החשבון של משה שרביט, בעזרתו הוא מתנהל באופן יומיומי בחווה שהקים יחד עם הראל הי"ד, עוקל באופן מיידי, בהמשך לסנקציות שהטילה ממשלת בריטניה כנגד האח משה.

המעשה הגיע לאחר התכתבות במיילים בין נציגת החברה למשה שרביט. לאחר שהעביר פרטי תעודת זהות לבקשת החברה, קיבל מייל בחזרה מנציגת החברה כי חשבונותיו נחסמו לאור "סנקציות בינלאומיות", וכספו הוחרם.

זהו האירוע הראשון המשמעותי שהמשפחה סופגת כתוצאה מאותה החלטה שערורייתית של ממשלת בריטניה בשבוע שעבר על סנקציות כנגד ארבעה מתיישבים.

מאז נפילתו של הראל, משפחת שרביט והחברים הקרובים עמלים על הנצחתו של הראל והמשך עשייתו דרך חוות "עמק תרצה" אותה הקים עם אחיו משה בשנת 2019, לטובת שמירה על אדמות המדינה, עבודת חקלאות בלב בקעת הירדן, וחאן אירוח. כעת המשפחה מתכוונת להרחיב את הפעילות במקום, ולהקים את "מרכז הראל לגבורת ישראל" שיתמקד בעבודה חינוכית עם חיילים ונוער לפני צבא.

דוד, אחיו של הראל, הגיב: "אנו חשים עצב רב לראות שחברה ישראלית שמתהדרת בלוגו שלה בדגל ישראל בימי מלחמה, מפנה את משאביה כנגד משפחות שכולות. ההודעה של פייבוקס היא פרס לטרור ולחמאס, אבל גם מהנקודה השפלה הזאת אנחנו נצא חזקים ונמשיך לעבוד ולפעול בדרך מורשתו של אחינו גיבור ישראל".

מחברת פייבוקס נמסר בתגובה: “פייבוקס הינה תאגיד עזר בנקאי המפוקח על ידי בנק ישראל ומחויבת לכבד סנקציות וצווים משפטים בינלאומיים, כנדרש".