אילת
אילתצילום: קובי פינקלר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שני) 22 שנות מאסר על איסי רפיאלוב בן ה-31 ו-14 שנים על איליזיר מאירוב בן ה-30 שהורשעו באונס בנסיבות מחמירות של הנערה במלון הים האדום באילת בשנת 2020.

רפאילוב הורשע בשני מעשי אונס ושתי עבירות של סיוע לאונס, מעשים מגונים ובעבירות פגיעה בפרטיות, בעוד מאירוב ושני קטינים נוספים הורשעו בעבירות אונס ובאונס בצוותא עם אחרים.

ארבעה נאשמים נוספים הורשעו בסיוע לאונס ושלושה מתוכם גם במעשים מגונים, נאשם אחד בעבירה של מעשים מגונים ונאשם אחד בשידול למעשים מגונים כולם בנסיבות מחמירות.

בתקציר גזר הדין שהותר לפרסום בית המשפט הדגיש, כי מסכת העבירות שביצעו הנאשמים במתלוננת הקטינה תוך חילול גופה וכבודה הם מהקשים שנראו בין כותלי בית משפט זה: "לא תיק אחד ולא שניים ראינו בימי חלדנו בתיקי הפשיעה החמורה שאנו שומעים יום יום, והאופן בו בוצעו העבירות בתיק זה חריג בחומרתו, בפוגענותו, בהיקפו ובמידת ההתפרקות שהייתה בו מערכים אנושיים בסיסיים של כבוד, חמלה ואנושיות".

האונס, שטלטל את המדינה, התרחש ב-12 באוגוסט 2020, באחד מחדרי מלון הים האדום באילת. קבוצה של גברים ונערים ניצלו את שכרותה של נערה בת 16, וביצעו בה עבירות מין קשות.

לפני כארבעה חודשים, בספטמבר 2023 הורשעו ארבעה מהנאשמים בעבירת אונס בנסיבות מחמירות בצוותא ושבעה נוספים הורשעו בסיוע ובביצוע עבירות מין.