דבריו של שר האוצר בישיבת ירוחםבאדיבות המצלם

יו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיע היום (רביעי) לישיבת ההסדר בירוחם וציין את נפילתם של תשעה מבני הישיבה במהלך המלחמה.

סמוטריץ' שוחח עם תלמידי הישיבה יחד עם ראשי הישיבה הרב חיים וולפסון והרב אוריאל איתם.

הרב וולפסון שיבח את השר סמוטריץ על התנהלותו במלחמה ובדגש על התהליך שעשתה המפלגה בעסקת החטופים הראשונה.

הרב וולפסון ציין שהרגע בו המפלגה נכנסה בעמדה אחת לישיבת הממשלה וגילתה פתיחות מחשבתית שגרם לשינוי העמדה לאור שמיעת והבנת הנתונים הוא רגע מכונן בעבורו המעיד על אחריות ציבורית.

סמוטריץ' אמר כי "לא צריך להקשיב לכל האולפנים, תסתובבו בשטח, כמה אחדות ומסירות. כמה בהירות שגם הייתה חסרה בין טוב לרע, בין אויב לאוהב. בתוך ההופעות הנפלאות של העם כולו הציבור הדתי לאומי מתבלט. על זה אני אומר לכם תודה על קידוש השם הגדול והאור הגדול והכוח שזה נותן לנו".

"אנחנו בשוחות של הפוליטיקה, זה לא אירוע קל, אבל אנחנו רואים אתכם ונזכרים על מה אנחנו מתאמצים כל כך ומקבלים מזה כוחות. הנחישות והמסירות וההקרבה והאחריות והערבות ההדדית צומחות ולא באות משום מקום".

"לא סתם הציונות הדתית בשיעורים של פי כמה וכמה מחלקה באוכלוסייה נמצאת במערכה וכן, עם הכאבים הגדולים וגם בישיבה פה עם 9 תלמידים בוגרים. יש משהו שמגדל את זה, זה הקהילות, תנועות הנוער, מערכות החינוך, הישיבות. הנה ההוכחה. זה מאה אחוז תורה ומאה אחוז עבודה ומאה אחוז צבא ולקיחת אחריות ושותפות".